Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Student jest dla nas najważniejszy! Trwa rekrutacja na PWSZ w Suwałkach

2018-06-15 13:18:56 (ost. akt: 2018-06-15 13:34:07)

Bogata oferta ściśle związana z potrzebami rynku lokalnego, świetna baza dydaktyczna i bardzo wysokie stypendia to tylko niektóre z wielu zalet studiowania w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach.

Od kilku dni trwa już rekrutacja na jedyną, publiczną Uczelnię w regionie. Na przyszłych studentów czekają 3 wydziały i 15 kierunków kształcenia.

Wydział Ochrony Zdrowia zaprasza na ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, kosmetologię i bezpieczeństwo wewnętrzne na studiach I i II stopnia.

	http://m.wm.pl/2018/06/orig/ratownicy-473530.jpg

Wydział Politechniczny oferuje naukę na takich kierunkach jak zarządzanie i inżynierię produkcji, budownictwo, transport. Tegoroczną nowością w ofercie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach jest produkcja i przetwórstwo surowców rolniczych.

Z kolei Wydział Humanistyczno-Ekonomiczny poleca finanse i rachunkowość, ekonomię, pedagogikę i filologię. Spośród tych kierunków ekonomia i pedagogika oferują studia zarówno I jak i II stopnia.

W tak rozbudowanej ofercie, jak zapewnia dr Marta Wiszniewska, rektor PWSZ w Suwałkach, zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie.
— Najważniejsze jest jednak to, że po każdym z nich studenci mogą liczyć na dobrą, ciekawą i satysfakcjonującą pracę — dodaje rektor.

Potrzeby rynku lokalnego są bowiem jednym z priorytetów PWSZ w Suwałkach.
— Inne to: wysoka jakość kształcenia, nowoczesna baza dydaktyczna i przede wszystkim… student — mówi dr Edyta Kimera, prorektor ds. studenckich i dydaktyki i dodaje, że to właśnie studenci są na suwalskiej Uczelni najważniejsi. Liczne koła zainteresowań, świetnie wyposażona siłownia, strzelnica, przestronne patio z kawiarnią, drużyny sportowe, nowoczesny dom studenta, nawet 2 000 zł miesięcznego stypendium. Tak wymieniać można jeszcze bardzo długo, a jak zapewniają sami studenci - PWSZ jest po prostu miejscem przyjaznym i dobrym do studiowania.

Suwalska Uczelnia w zdecydowany sposób stawia na praktyczność. Zajęcia nastawione są w głównej mierze na ćwiczenia, wyjazdy studyjne i „naukę w terenie”. Laboratoria i pracownie należą do najlepiej wyposażonych w kraju, kadra jest znakomita.

http://m.wm.pl/2018/06/orig/labolatorium-473528.jpg

— Uczelnia współpracuje z wieloma ośrodkami i uczelniami z całej Polski, utrzymuje stałe kontakty z samorządami lokalnymi, a z największymi firmami i przedsiębiorstwami w regionie wspólnie nawet tworzy i konsultuje programy nauczania. Wszystko po to, by warunki do studiowania i zdobywania wiedzy stały na najwyższym poziomie — mówi rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.

Pierwsza tura rekrutacji trwa od 4 czerwca do 20 lipca. Wystarczy założyć konto w systemie IRK, zalogować się, wypełnić oraz wydrukować formularz i czekać na wyniki. PWSZ czeka właśnie na Ciebie! Warto odwiedzić stronę internetową: pwsz.suwalki.pl. Można tam znaleźć nie tylko szczegóły rekrutacji i ofertę kształcenia, ale też zobaczyć czym studenci żyją na co dzień.

http://m.wm.pl/2018/06/orig/uczelnia-473531.jpg

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages