Piątek, 18 września 2020. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

„Nordic walking-owy Ełk” pokazał jak chodzić prawidłowo

2018-06-18 12:45:58 (ost. akt: 2018-06-18 12:48:14)

Autor zdjęcia: ALICJA TRACICHLEB - SALIK

02.06.2018 r. przedstawicielki grupy „Nordic walking-owy Ełk”, podczas Festynu „Rodzina wolna od niemocy”, zaprezentowały pokaz prawidłowej techniki Nordic Walking.

W/w festyn zorganizowany został w ramach Ełckich Dni Rodziny, których celem jest propagowanie wartości rodzinnych, integracja społeczna, a także aktywne spędzanie czasu wolnego poprzez udział w piknikach, festynach, zajęciach sportowych, wycieczkach, a także spotkaniach tematycznych dotyczących rodziny.

Grupa „Nordic walking-owy Ełk” powstała w 2015r. Jej założycielką jest instruktor NW Alicja Tracichleb – Salik.

Dzięki zajęciom „Nordic Walking – rekreacja w zgodzie z naturą”, znajdującym się od września 2015r. w kalendarzu Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, stale rośnie grono ełczan, dla których „chodzenie z kijami” stało się pasją. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Najczęściej w poniedziałki. Grupa spotyka się o godz. 8.30 na parkingu za sceną ECK.

Członkowie grupy systematycznie korzystają z oferty Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku: weekendowych wędrówek po bezdrożach z p. Jarosławem Wasilewskim, wypraw nordic walkingowych z p. Alicją Tracichleb - Salik, spacerów zielarskich z p.Hanną Michoń, wycieczek do parków narodowych i krajobrazowych,… Od października 2017r. klika razy w miesiącu startują także w Parkrun Ełk. „Kijkowe” spotkania często okazują się nie być wystarczającymi, dlatego „Nordic walking-owy Ełk” integruje się na rowerach, przy grach planszowych, podczas rozgrywek bowlingowych,… Grupa zbiera się także, aby wspierać ważne społecznie inicjatywy, np. od dwóch lat angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – podczas Marszu NWOrkiestry w 2018r. NW Ełk zebrał łącznie 3251,95 zł.

Grupa od grudnia 2016r. ma stronę FB „Nordic walking-owy Ełk”, która ma na celu:
- popularyzację Nordic Walking jako idealnej rekreacji na łonie natury i w zgodzie z nią,
- integrację i inspirację miłośników chodzenia z kijkami,
- promowanie zdrowego stylu życia,
- ukazanie walorów przyrodniczych i turystycznych Ełku i okolic.

NW Ełk z otwartymi ramionami wita nowych adeptów „chodzenia z kijkami”. Jest możliwość nauczenia się prawidłowej techniki Nordic Walking.
Zapraszamy

Dziękujemy Polskiemu Stowarzyszeniu Nordic Walking za przewodniki i ulotki ukazujące prawidłową technikę Nordic Walking. Dzięki tym pomocom uczestnicy festynu, po pokazie grupy NW Ełk, mogli usystematyzować i utrwalić nową wiedzę.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AlicjaTS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages