Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Sprzedał alkohol 16-latkowu. Teraz może mieć poważne kłopoty

2018-06-18 12:54:19 (ost. akt: 2018-06-18 12:57:41)

Autor zdjęcia: mat. policji

Policjanci sprawdzają okoliczności sprzedaży alkoholu 16-letniemu mieszkańcowi Ełku.

W niedzielę wieczorem policjanci patrolujący centrum miasta zauważyli młodego chłopaka, który przed jednym ze sklepów pił piwo. Po wylegitymowaniu okazało się, że to 16-letni mieszkaniec Ełku. Chłopak przyznał, że alkohol kupił w pobliskim sklepie. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Choć obowiązek reagowania na próby nabycia i spożywania alkoholu przez nieletnich powinien spoczywać na wszystkich dorosłych, to jednak szczególnie odpowiedzialne zadanie stoi przed sprzedawcami, od których decyzji bezpośrednio zależy, czy alkohol trafi w ręce młodego człowieka.

— Przypominamy, że sprzedaż alkoholu osobie małoletniej jest przestępstwem, za które prawo przewiduje karę grzywny. Sąd może orzec również zakaz prowadzenia działalności polegającej na sprzedaży alkoholu. Pamiętajmy też, że sprzedający napoje alkoholowe, w przypadku wątpliwości co do pełnoletności nabywcy, uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek nabywcy — mówi nadkom. Agata Jonik z ełckiej policji.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages