Wtorek, 20 sierpnia 2019. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Wirtuozerski koncert muzyki Antonio Vivaldiego. Rozpoczął się festiwal Barok na Mazurach

2018-06-18 13:00:00 (ost. akt: 2018-06-18 13:31:26)

W niedzielę (17.06) wieczorem przenieśliśmy się do magicznego świata muzyki Antonio Vivaldiego dzięki trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu Barok na Mazurach.

Zobacz także: Barok na Mazurach. W niedzielę w Ełku koncert inaugurujący festiwal Barok na Mazurach. W niedzielę w Ełku koncert inaugurujący festiwal L'Elegancia Capricciosa autorstwa Vivladiego usłyszy dzisiaj ełcka publiczność w ramach koncertu inaugurującego 3. Międzynarodowego Festiwalu Barok na...
Podczas III Festiwalu BnM odbędą się cztery koncerty oraz wystawa historyczna z prezentacją. Około 1400 słuchaczy będzie mogło uczestniczyć w wydarzeniach. Wystąpią uznani artyści z wielu krajów Europy, głównie Polski i Austrii będącej kolebką wykonawstwa historycznego. Barok na Mazurach to okazja do świętowania 340. rocznicy urodzin Antonio Vivaldiego, która przypada na bieżący rok.

Koncert inaugurujący ucztę dla melomanów odbył się w niedzielę 17 czerwca w Ełku. W Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego zagrał uznany na całym świecie zespół historyczny o międzynarodowym składzie Capellea di Ospedale della Pieta pod kierunkiem znakomitego skrzypka Stefana Plewniaka.

Stefan Plewniak to jeden z najwybitniejszych skrzypków barokowych młodego pokolenia, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, Conservatory Maastricht Holandia oraz Conservatoire National Superier de Musique et Danse de Paris. Współpracował z wieloma zespołami muzyki dawnej, a w 2014 roku reaktywował słynną orkiestrę Capella di Ospedale della Pieta w Wenecji, której mieliśmy okazję posłuchać w niedzielę. I był to pokaz iście mistrzowski. W "dużym kościele" zebrały się dziesiątki amatorów muzyki barokowej, by posłuchać wirtuozów. Chyba nikt nie wyszedł zawiedziony.

To nie koniec Międzynarodowego Festiwalu Barok na Mazurach. 24 czerwca w Olecku wystąpi polski zespół muzyki barokowej Filatura di Musica. Artyści zaprezentują utwory G. P. Telemanna oraz A. Vivaldiego. Natomiast 1 lipca w Olecku i Gołdapi gościć będziemy renomowany na całym świecie wiedeński zespół kameralny PandolfisConsort, z którym zaśpiewa światowej sławy polska śpiewaczka – Aleksandra Zamojska.

Patronem medialnym festiwalu są: Rozmaitości Ełckie, Głos Olecka, Kurier Gołdapski.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages