Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Złodziej i paser w rękach policji

2018-06-19 12:23:41 (ost. akt: 2018-06-19 12:24:10)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Zarzut włamania do piwnicy i kradzieży stamtąd elektronarzędzi o wartości ponad 3 000 zł usłyszał 31-letni mieszkaniec Ełku. Odpowiedzialności nie uniknie również jego znajomy, który pomógł sprzedać mu skradzione rzeczy.

Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Ełku, który kilka dni temu włamał się do piwnicy w jednym z bloków w centrum miasta. Jego łupem padły elektronarzędzia o wartości ponad 3.000 zł. Policjanci odzyskali część skradzionego sprzętu, który trafił już do prawowitego właściciela. 31-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Okazało się, że już wcześniej był on karany za przestępstwa podobne, dlatego odpowie w warunkach tzw. recydywy. Teraz grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd aresztował mężczyznę na najbliższe 3 miesiące.

Odpowiedzialności nie uniknie również jego 33-letni znajomy, który wiedząc, że elektronarzędzia zostały wcześniej skradzione, pomógł mu je sprzedać. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Teraz odpowie za paserstwo umyślne. Okazało się, że był on już wcześniej karany za przestępstwa podobne, dlatego także odpowie w warunkach tzw. recydywy. Mężczyźnie grozi kara 7,5 roku pozbawienia wolności.

Policjanci sprawdzają, czy mężczyźni mają związek z innymi kradzieżami na terenie Ełku.

źr. KPP Ełk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages