Ełczanie gorąco kibicowali naszym piłkarzom. Niestety przegraliśmy...

2018-06-20 09:40:34(ost. akt: 2018-06-20 09:50:37)
Setki ełczan w strefie kibica i tysiące przed telewizorami w pubach, u znajomych i we własnych domach. Wszyscy gorąco kibicowaliśmy biało-czerwonym. Niestety pierwszy mecz Polaków na Mistrzostwach Świata w Rosji przegraliśmy.
Kilkaset osób zgromadziło się w środę w ełckiej strefie kibica na Placu Miejskim. Emocje były ogromne. Wszyscy mieliśmy wielkie nadzieje i oczekiwania. Jeśli nie na zwycięstwo to przynajmniej na remis.

Niestety przebiegu meczu chyba nikomu nie trzeba przypominać. Po pierwszej połowie po samobójczym golu Cionka przegrywaliśmy 1:0. W drugiej połowie po zamieszaniu związanym z ze zmianą zawodnika do bramki Szczęsnego piłkę posłał Niang. Na pocieszenie, w 86. minucie honor Polaków uratował Krychowiak.

Przed Polakami i Senegalczykami na boisko wybiegły reprezentacje Kolumbii i Japonii, no i mecz przybrał nieoczekiwany obrót, bowiem już w 5. min za zagranie ręką czerwoną kartkę obejrzał Kolumbijczyk Davinson Sánchez, a rzut karny wykorzystał Shinji Kagawa. Mimo gry w osłabieniu Kolumbijczycy zdołali wyrównać, ale w 73. min decydujący cios zadali Azjaci.

Następne mecze już 24 czerwca. Japonia zagra z Senegalem o godzinie 17, a Polska z Kolumbią o 20.