Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Zamieszanie wokół kandydatury Tomasza Andrukiewicza na prezydenta Ełku

2018-06-27 09:32:58 (ost. akt: 2018-06-27 10:11:22)

Prawo i Sprawiedliwość zamierza poprzeć w samorządowych wyborach w niektórych miastach urzędujących włodarzy, ale niekoniecznie z partyjnych list. Takie poparcie uzyskał też Tomasz Andrukiewicz. Ale jak zapowiada, jeśli zdecyduje się na start w wyborach, to tylko z Komitetu Dobro Wspólne.

Tomasz Andrukiewicz kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach na Prezydenta Miasta Ełku — taki wpis kilka godzin temu (we wtorek wieczorem) pojawił się na facebookowym profilu posła PiS Wojciecha Kossakowskiego.

Wpis ten wywołał sporo emocji. Przez jednych odczytywany był jako deklaracja poparcia przez Prawo i Sprawiedliwość dla urzędującego prezydenta, przez innych jako zapowiedź startu z list PiS. W środę rano Tomasz Andrukiewicz ustosunkował się do tej sprawy.

— Jeśli będę kandydował do Rady Miasta i na urząd Prezydenta Ełku, zrobię to, startując z Komitetu Dobro Wspólne — wyjaśnia Tomasz Andrukiewicz. — Od 1998 r. czynnie uczestniczę w pracy na rzecz Powiatu Ełckiego i Miasta Ełku w ramach naszego lokalnego stowarzyszenia Dobro Wspólne. Każdy, kto mnie zna, zna również moją opinię o tym, że na szczeblu lokalnym wielka polityka partyjna częściej przeszkadza, niż pomaga.

I jak czytamy dalej w jego oświadczeniu "W listopadzie kończy się kolejna kadencja samorządowa i jeśli będę kandydował w tych wyborach to bez wątpienia z Dobra Wspólnego."

— Wczoraj wieczorem uzyskałem informację, że PiS w kolejnych miastach wskazał swoich kandydatów na włodarzy. W kilku z miast, w których nie wystawiono własnych kandydatów, udzielono poparcia urzędującym burmistrzom i prezydentom. Tak też stało się w moim przypadku. Oznacza to, że rządzący dostrzegli w urzędującym prezydencie dobrego, jak sądzę kandydata na zbliżające się wybory. Dziękuję za docenienie naszej wspólnej pracy na rzecz Ełku — dodaje Tomasz Andrukiewicz. — Cieszę się z każdego poparcia, każda krytyka motywuje. Każdy z nas ma swoje poglądy, podobnie i ełczanie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (33) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Baranki #2571903 | 89.228.*.* 4 wrz 2018 15:34

  Osiedle baranki podziękuję za przeniesienie dzieci ze szkoły nr 5 do nr 1 na koszykowa a 4 lata wstecz osobiście deleg. rodziców prosiła o rozbudowę szkoły ale są ważniejsze rzeczy żeby się promować sądzić kwiatki i robić otoczka wokół siebie ze jest super gospodarzem a tam gdzie są potrzebne inwestycje tego niema.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Piotr #2561599 | 83.9.*.* 23 sie 2018 14:51

  Widziany był z klechą na Nowogrodzkiej. Przecie było tyle wpisów. Walczy o dalsze niszczenie inwestycyjne miasta. Pora to przerwać jeśli ktoś chce niech glosuje. Mieszkańcy maja dość kabaretu. Nikt go nie pomawia w o nic sam rzucał temat 3 synów. Sam oglaszal narzeczone które potem odchodziły. Sam pojechał do Warszawy. Skłócił się z wójtem i dziesiątkami innych. Po co nam kolejne lata tego cyrku. Miastu potrzebna poważna z odpowiednim wykształceniem osoba. Ma być powagą i rozwój miasta by nasze dzieci nie uciekały.Ten człowiek lekceważy słabszych wiadomo komu bije pokłony. Blokuje media konferencje prasowe to komuno wróć. Ludzie zatrzymajmy to.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Adam #2561583 | 83.9.*.* 23 sie 2018 14:38

  Pora się przyznać do wizyty na Nowogrodzkiej. Strach zajrzał w oczy i panika ogarnęła. Pan poseł Kossakowski wie najlepiej kogo PiS popiera. Nigdy nie zagłosujemy na przechrzte który zprezesem uzgadnia stołek w parlamencie a nam mieszkańcom bajeruje tak jak fabryki wieszaków. Dość tych kłamstw przez 12 Lat. Wiemy dokładnie że DW też ma go dość i wielu na niego nie zagłosuje. Już kiedyś Pana Marka któremu nie dorasta do pięt chciał wykolegować.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Tom #2539858 | 145.237.*.* 20 lip 2018 07:06

  Następny sprzedawczyk za stołek. oddał dusze diabłu podpisując pakt z KK a teraz ......

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. edi #2533253 | 37.47.*.* 9 lip 2018 19:17

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. nawet gdybym był prezesem komuchów to poparłbym pana Tomasza, to człowiek , który zmienił wizerunek Ełku. OCENIAJCIE ZA CZYNY I NIE ZAZDROŚCIE. To , ze popiera go PIS to bardzo dobrze.

Pokaż wszystkie komentarze (33)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages