Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Ełccy seniorzy mają kolejne miejsce spotkań, tym razem w ECK

2018-07-03 11:00:00 (ost. akt: 2018-07-03 11:56:40)

W poniedziałek w Ełckim Centrum Kultury została otwarta Sala Seniora. To efekt współpracy ełckiego samorządu z jego partnerem z litewskiego Kowna.

W Ełckim Centrum Kultury powstało kolejne miejsce integracji i spędzania czasu dla seniorów. Prezydent miasta oficjalnie przekazał do dyspozycji starszym mieszkańcom przestrzeń, w której będą mogli się integrować i samodzielnie organizować swój wolny czas. Sala Seniora jest wyposażona w aneks kuchenny, sofy oraz stoliki z krzesełkami. Są też laptopy ze stałym dostępem do Internetu.

— Jest to przestrzeń, w której starsi ełczanie będą mogli samodzielnie organizować swój wolny czas w ramach swoich potrzeb i oczekiwań — mówił podczas otwarcia prezydent Andrukiewicz.

Do środy 4 lipca w ECK trwał się obóz integracyjny dla seniorów z Ełku i litewskiego Kowna. Uczestniczyło w nim 16 osób. Dlaczego? Ponieważ Sala Seniora to efekt współpracy ratusza z Kownem w ramach projektu „Nowocześni seniorzy – współpraca na rzecz aktywnej dojrzałości”.

Powstanie także „latający klub seniora w Ełku i Kownie – mobilna przestrzeń seniora”. Będzie to przenośny namiot, w którym seniorzy będą mogli uczyć się obsługi komputera pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Ze względu na potrzebę dotarcia do jak największej liczby seniorów, namiot będzie rozstawiany w różnych częściach Ełku i Kowna.

opr. mro, źr: elk.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages