Czwartek, 18 lipca 2019. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Są wyniki matur. Ełccy licealiści są najlepsi w województwie!

2018-07-04 09:13:43 (ost. akt: 2018-07-04 09:30:42)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Są wyniki matur. Według oficjalnych wyników łomżyńskiej OKE, absolwenci ełckich liceów poradzili sobie najlepiej w całym województwie.

W maju absolwenci szkół ponadgimnazjalnych zdawali jeden z najważniejszych egzaminów w ich życiu — maturę. Przez kilka miesięcy musieli czekać na wyniki. W całym kraju maturę zdawało prawie 250 tysięcy osób. W województwie warmińsko-mazurskim było ich 8 885. W Ełku natomiast zdających było 690.

Ełczanie ze swoich licealistów mogą być naprawdę dumni, bo ci poradzili sobie najlepiej w regionie, jeśli wziąć pod uwagę liczbę osób podchodzących do egzaminu do liczby matur zdanych. Aż 90 proc. absolwentów liceów podchodzących do egzaminu może cieszyć się zdaną maturą. Nieco gorzej było wśród uczniów techników — egzamin zdało 67 proc. podchodzących. Procent ten, porównując do innych regionów województwa, plasuje się mniej więcej w połowie stawki.

W całym Ełku 82 proc. uczniów zdało maturę. To świetny wynik, jeśli porównać go do całego województwa — bo w warmińsko-mazurskim egzamin zdało 77 proc. podchodzących. Ełk to trzecie pod względem liczby zdających miasto w województwie, za Elblągiem i Olsztynem.

Ci maturzyści, którzy nie zdali z jednego przedmiotu, mogą podchodzić do egzaminu w sierpniu. Pozostałym, którym noga powinęła się z więcej niż jednego przedmiotu obowiązkowego, mogą zdawać dopiero za rok.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages