Gospodarstwo Rybackie z Ełku z tytułem AgroLigii 2010

2011-05-27 14:15:00

Ogólnopolski tytuł wicemistrza AgroLigi 2010 w kategorii "firmy" zdobyło Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o. w Ełku.

Prezesowi Leopoldowi Szostkowi i wiceprezes Sabinie Buraczewskiej list gratulacyjny wręczył prezydent Bronisław Komorowski.

Prezesowi Leopoldowi Szostkowi i wiceprezes Sabinie Buraczewskiej list gratulacyjny wręczył prezydent Bronisław Komorowski.

Autor: Archiwum prywatne

Przedstawiciele gospodarstwa odebrali list gratulacyjny z rąk samego prezydenta RP.
 
Konkurs AgroLiga jest organizowany w dwóch etapach: wojewódzkim i krajowym. Jego celem jest wyłonienie najlepszych polskich rolników i agrofirm. Do etapu wojewódzkiego wytypował Gospodarstwo Rybackie Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Ełku. 

— Nominowani do tytułu mistrza wojewódzkiego muszą wykazać się wynikami powyżej średniej krajowej i posiadać dobrą kondycję finansową — informuje Tadeusz Markowski, kierownik PZDR Ełk. — Pod uwagę są brane także inwestycje w gospodarstwa z uwzględnieniem umiejętności korzystania z unijnych pieniędzy. Podobne kryteria obowiązują w kategorii "firmy".


Na etapie wojewódzkim Gospodarstwo Rybackie zajęło I miejsce i zdobyło tytuł mistrza województwa warmińsko-mazurskiego w kategorii firmy, a tym samym przeszło do finału krajowego. 17 maja w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się Gala AgroLiga 2010, podczas której laureaci uhonorowani zostali listami gratulacyjnymi prezydenta RP i ministra rolnictwa oraz pucharami. 

Czar

Komentarze 0 pokaż wszystkie komentarze w serwisie Coś się źle wyświetla? Widzisz błąd? Zgłoś nam to!

Dodaj swój komentarz