środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Kluby sportowe otrzymają 10 albo 15 tysięcy złotych

2018-07-06 13:21:34 (ost. akt: 2018-07-09 10:46:01)

Autor zdjęcia: Paweł Tomkiewicz

133 klubu sportowe z Warmii i Mazur, a wśród nich 7 z Ełku otrzymał wsparcie z rządowego programu KLUB. Na swoje działania dostaną 10 albo 15 tys. zł.

W Ełku i Elblągu w miniony piątek wojewoda Artur Chojecki i wicewojewoda Sławomir Sadowski zainaugurowali tegoroczną edycję Programu Klub. W tym roku, w ramach programu, 133 kluby z dużych, średnich i niewielkich miejscowości województwa warmińsko-mazurskiego otrzymały wsparcie na swoją działalność na łączną kwotą 1 mln 585 tys. zł. W całym kraju z programu skorzystało ponad 3 600 klubów.

— To już trzecia edycja programu w naszym województwie. 133 kluby otrzymają wsparcie na blisko 1,6 miliona złotych. Z całą pewnością to nie są środki, które pozwalają na utrzymanie klubu, ale zostaną przeznaczone na wsparcie tych małych klubów, które dbają o kondycję i rozwój młodzieży w naszym regonie, na sprzęt, organizowanie obozów czy wynagrodzenie dla trenerów — mówił podczas spotkania wojewoda Artur Chojecki.

Jednym z klubów, który otrzymał wsparcie jest Uczniowski Klub Sportowy działający przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Ełku.

— Cieszę się, że otrzymaliśmy 10 tysięcy złotych wsparcia. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, przy którym działa UKS, funkcjonuje już 25 lat. Ponadto w tym roku mamy 55-lecie sekcji wioślarskiej, która przynosi miastu i regionowi największe sukcesy. Wśród wychowanków mamy wicemistrza olimpijskiego, mistrzów świata i Polski w swoich kategoriach. I te otrzymane pieniądze przeznaczmy na wyjazdy, obozy, regaty — mówi Andrzej Koc, dyrektor ełckiego MOSu.

Program KLUB to bezpośrednie wsparcie lokalnych środowisk sportowych, wzmocnienie funkcjonowania klubów sportowych – centrów aktywności fizycznej oraz miejsc identyfikacji i kształcenia talentów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub sportowy działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Kwota dofinansowania wynosi 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla wielosekcyjnych.

Celem Programu „Klub” jest wsparcie działalności prowadzonej przez podmioty funkcjonujące w lokalnych środowiskach sportowych – kluby sportowe, które stanowią lokalne centra aktywności społecznej oraz miejscem poprawy stanu kondycji fizycznej społeczeństwa. Przedmiotem dofinansowania są podstawowe elementy wpływające na efektywne funkcjonowanie klubu sportowego – wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe, organizacja obozów sportowych lub zakup sprzętu sportowego.

Program „Klub” wspierając kluby sportowe – podmioty funkcjonujące na poziomie lokalnym, najbliższym obywatelowi – przyczynia się do budowy kapitału społecznego, tworząc propozycje aktywnego spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy zajęć sportowych nabywają wiele kluczowych dla ich rozwoju kompetencji, takich jak umiejętność pracy w grupie, wytrwałość czy pracowitość. Zwiększona dostępność oferty sportowej może przyczynić się również do ograniczenia niekorzystnych zjawisk społecznych (agresja, przemoc itd.).

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Lola #2532126 | 37.128.*.* 6 lip 2018 21:11

  Wojtuś schudłeś , Andrzej postarzałeś ,

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zenek #2531918 | 80.50.*.* 6 lip 2018 14:19

  KUBY buuuuchcha dziennikarze

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages