Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Kolarze z MTB Ełk Prostki z medalami w Szczytnie

2018-07-11 08:22:03 (ost. akt: 2018-07-11 08:55:16)

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

W miniony weekend kolarze z klubu MTB Ełk-Prostki startowali w Szczytnie na Milko Mazury MTB. Przywieźli ze sobą wiele medali!

W niedzielę (08.07) kolarze z MTB Ełk-Prostki znów próbowali swoich sił w wyścigu. Tym razem reprezentowali nasz region w Milko Mazury MTB w Szczytnie.

— Trasa była bardzo wymagająca technicznie. Było dużo stromych, męczących podjazdów i zjazdów. Mnóstwo piachu i korzeni. Nie pomagało też to, że jechaliśmy w upale, bo było 30 stopni. Ale daliśmy radę i jesteśmy ze startów bardzo zadowoleni — mówi Dariusz Gajdziński z MTB Ełk-Prostki.

Na najkrótszym dystansie 10 kilometrów druga była Maja Kateszczenko, trzeci Aleksander Ziółkowski. Na dystansie 15 kilometrów w swoich kategoriach drugie miejsca na podium zajęli Alicja Lahowicz i Kamil Gutowski. W rywalizacji Hobby na dystansie 26 kilometrów piąty był Wiesław Grela (HM6), szósty Janusz Supiński (HM5). Miejsce 24. zajął Grzegorz Rapczyński (HM3), a 32. był Piotr Pilczuk (HM3).

Dystans Expert, czyli 52 kilometry, przejechał jak zwykle świetny Szymon Gryn. Młody kolarz zdominował kategorię EMJ i do domu wrócił ze złotem. Z kolei na dystansie Pro na 78 kilometrach jechali Marcin Mróz i Miklail Tumialevich. Obaj spisali się doskonale. Tumialevich był czwarty (M4), natomiast Marcinowi Mrozowi udało się zdobyć trzecie miejsce na podium w tej samej kategorii.

Pod koniec czerwca zawodnicy MTB Ełk-Prostki startowali w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w Raszkowie koło Kalisza. Wyniki poniżej:

Jazda indywidualna:
Klasa 5 chłopcy na 3000 m

Kamil Gutowski miejsce 27

Klasa 6 dystans 5000m

Ala Lachowicz miejsce 26
Paweł Lachowicz miejsce 52

Start wspólny:

Klasa V dystans 16 km

Alicja Lachowicz miejsce 22
Kamil Gutowski miejsce 13

Klasa Vl

Paweł Lachowicz miejsce 46


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages