Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Kierowcy będą mieli wygodniej

2018-07-12 11:15:17 (ost. akt: 2018-07-12 11:15:54)

Autor zdjęcia: Paweł Tomkiewicz

Na ulicy Słowackiego pojawiło się nowe oznakowanie. Zmiana organizacji ruchu podoba się kierowcom. W końcu będą mogli łatwiej znaleźć miejsce do parkowania i unikną płacenia mandatu. Bo w tym miejscu wyjątkowo łatwo było go dostać.

Każdy ełcki kierowca wie, że znalezienie miejsca do parkowania w centrum Ełku nie jest prostą sprawą. Zwłaszcza, gdy szukamy wolnego w godzinach pracy banków czy urzędów. Wielu kierowców nie raz zostawia swoje auta w miejscach, w których obowiązuje zakaz zatrzymywania. Potrzeba załatwienia pilnej sprawy jest nieraz większa niż obawa przed otrzymaniem mandatu na przykład od straży miejskiej. Jednym z miejsc, w którym stosunkowo łatwo można było "zarobić" mandat, była jednokierunkowa ulica Słowackiego, a dokładnie jej odcinek od strony ulicy Armii Krajowej. Dawniej swoją siedzibę przy tym skrzyżowaniu miał urząd gminy i bank. Wjeżdżając w ulicę Słowackiego mieliśmy po prawej stronie znak zakazu zatrzymywania się pojazdu.

W tym znaki na tym odcinku ulicy Słowackiego zostały zmienione. Kawałek za pasami drogowcy namalowali "kopertę" i ustawili przy niej znak z tabliczką "Dla pojazdów zaopatrzenia do 20 minut". Dalej nie ma już znaku zakazu zatrzymywania się. Jest jedynie znak zakazu postoju pojazdu i odnosi się jedynie do chodnika. Taka zmiana oznakowania w tym miejscu ucieszyła kierowców, którzy mówią, że w końcu będą mogli w tym miejscu legalnie się zatrzymywać.

— W tym rejonie na Armii Krajowej nie ma się gdzie zatrzymać. Na Słowackiego na jednej i drugiej części też jest bardzo ciasno. A w okolicy mamy przecież banki, sklepy i firmy. Nie wiem, kto podjął taką decyzję, ale uważam, że wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy — mówi Edward Janiszewski.

Na temat zmiany oznakowania w tym miejscu rozmawialiśmy również z ełckimi strażnikami miejskimi. Jak mówi komendant Krzysztof Skiba, wcześniejszy zakaz zatrzymywania się nie był pomysłem drogowców czy urzędników..

— Pamiętam, że jeszcze kilka lat temu interesowałem się tym tematem. Zakaz zatrzymywania się jest praktycznie przed wszystkimi bankami. Taka sytuacja miała miejsce również i na Słowackiego. Teraz w lokalu na rogu Słowackiego i Armii Krajowej nie ma już banku więc była możliwa zmiana oznakowania — mówi Krzysztof Skiba, komendant ełckiej straży miejskiej.

Czy wszyscy kierowcy już zauważyli zmiany? Raczej nie. Niestety większość zmotoryzowanych porusza się po mieście "na pamięć". A to nie zawsze może wyjść nam na dobre. Dlatego warto, nie tylko ze względu na własne bezpieczeństwo, ale i wygodę, uważnie poruszać się po mieście i sprawdzać, czy drogowcy zmieniają oznakowanie również w innych miejscach.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wkurzona #2536248 | 83.9.*.* 14 lip 2018 09:16

  Miejsc do parkowania by się znalazło całkiem sporo, tylko kierowcy chieliby najlepiej podjeżdżać pod same drzwi banków, sklepów, urzędów. Myslę,że niejeden by chciał wjechać schodami prosto pod biurko urzędnika. Parę metrów się przejść ciężko. Idąc chodnikiem na przykład na ul. Słowackiego pod bankiem trzeba urządzać slalom pomiędzy samochodami, a z wózkiem czsami ciężko się przecisnąć. A jeszcze cioł jeden z drugiim wjeżdża na chodnik i trąbi, żeby pieszy z chodnika uciekał. Zgroza.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Po Ełku - #2535368 | 176.221.*.* 12 lip 2018 23:51

  - najlepiej rowerem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Johny :) #2535013 | 176.221.*.* 12 lip 2018 12:42

  No Na ul. Orzeszkowej za sklepem Super Pkus Rydzewski jest "ogromy" pusty plac gdzie można zaparkować. Z tego miejsca jest wszędzie blisko q rej ul. A. KRAJOWEJ. No ale cóż dupy się nie chce ruszyć w 3 minutowy spacer pieszo. Lepiej jeździć 10 minut wkólko i parkować gdzie popadnie. Mandaty za parkowanie tam gdzie się nie powinno powiiny być wyższe. Tak min. 300 zł. to tyłki byście ruszyli i ludzi mieszkających w centrum nie wku.... Szczególnie np. Dąbrowskiego 10 przy galerii. Problem by się rozwiązał szybko jak jeden z drugim 3 stówki by miał zapłacić.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages