Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

#Będzieczytane Ełk Festiwal. Szykują się dwa dni literackiej i muzycznej uczty

2018-07-20 08:52:24 (ost. akt: 2018-07-20 10:12:23)

W weekend 28-29 lipca w Ełku odbędzie się wydarzenie, na którym nie może zabraknąć miłośników literatury i muzyki. Ełczanie spotkają się m.in. z prof. Bralczykiem, Marcinem Mellerem, Szymonem Hołownią, czy ks. Adamem Bonieckim.

Już 28-29 lipca w Ełckim Centrum Kultury odbędzie się pierwsza edycja nowego festiwalu propagującego literaturę i czytelnictwo. Wśród atrakcji m.in.: spotkania z wybitnymi autorami, koncerty najlepszych polskich artystów, targowisko książek, kino festiwalowe.

Tematem przewodnim festiwalu jest literatura, dlatego do udziału organizatorzy zaprosili znanych, cenionych i lubianych pisarzy, m.in.: Jakub Żulczyk, Adam Wajrak, Marcin Meller, Katarzyna Puzyńska, Krzysztofa Środę, Michał Rusinek, Arno Sumińskiego, prof. Jerzego Bralczyka i Lucynę Kirwil, Szymon Hołownia, Anna Dziewit Meller, Tomasza Somajlika oraz Artura Beckera.

— Zadbaliśmy również o tych, który lubią dobrą polską muzykę. W sobotę wystąpią Arkadiusz Jakubik, Andrzej Stasiuk & Haydamaky oraz Anita Lipnicka. W niedzielę natomiast czekają nas koncerty Mery Spolsky, Pablopavo i Katarzyny Nosowskiej — wyliczają organizatorzy.

W specjalnej strefie „Książka dla dzieci” dzieci będą mogły spędzić czas na spotkaniach, warsztatach i zabawach. Gościem specjalnym będzie m.in. Adam Wajrak, który odpowie na wszystkie nurtujące dzieci pytania. Dodatkowo na terenie festiwalu po licznych spotkaniach literackich i po wieczornych koncertach Co Jest Grane24 i Gutek Film zapraszają miłośników kina o tematyce literackiej. Widzowie będą mogli obejrzeć np. „Porwanie Michela Houellebecqa” czy „Wielkie nadzieje”.

Poza strefą festiwalu, na promenadzie w Ełku, odbędzie się targowisko książek (wstęp wolny). Targowisko będzie czynne w sobotę i niedzielę 28 i 29 lipca w godzinach 10-16.

Więcej informacji i bilety dostępne TUTAJ. Dla dzieci do 12. roku i seniorów powyżej 65. roku życia wstęp wolny.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages