Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

W ełckich szkołach trwają wakacyjne remonty

2018-07-26 11:12:39 (ost. akt: 2018-07-26 11:13:17)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Łączny koszt wszystkich prac w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach to 710 tysięcy złotych. Najwięcej pochłonie inwestycja w ełckiej "dwójce".

Wakacje to czas odpoczynku, ale nie dla wszystkich. Mimo że uczniowie opuścili już szkolne mury wcale nie oznacza to, że budynki stoją zamknięte. Jest to czas na przeprowadzenie zarówno tych mniejszych remontów, jak i poważniejszych inwestycji.

Najwięcej będzie się działo w przedszkolu Perełka i w Szkole Podstawowej nr 2. To właśnie w tej podstawówce w czasie wakacji powstaną pomieszczenia na potrzeby 3 nowych grup z przedszkola Perełka. Oprócz tego na te wakacje zaplanowano remont sali i łazienki na potrzeby grupy przedszkolnej oraz wyposażenie nowych pomieszczeń i zakup pomocy dydaktycznych. Te prace mają łącznie pochłonąć 165 tys. zł.

Z kolei w przedszkolu Bajka na zakup nowego wyposażenia i pomocy dydaktycznych przewidziano 10 tys. zł, a w Światełku na doposażenie kuchni na potrzeby obiadowe 3 nowych grup przedszkolnych MP Perełka w SP nr 2, remont m.in. holu głównego przedszkola, szatni, klatki schodowej, wymianę instalacji elektrycznej z modernizacją ścian, remont i modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnej w części kuchennej oraz podłóg w dwóch grupach zarezerwowano kwotę 93,5 tys. zł.

Drobne remonty szatni szkolnej, sal lekcyjnych, oświetlenia 2 korytarzy i instalacji centralnego ogrzewania w SP 1 pochłoną 46 tys. zł. Spore prac przewidziano również w SP 4. Tam za 82 tys. zł m.in. zostaną wymienione okna w przyziemiu szkoły, dostosowana zostanie jedna z sal przedszkolnych do wymogów sali edukacji wczesnoszkolnej czy remont magazynu, szatni na bloku sportowym. Z kolei w Zespole Szkół Sportowych wymieniona zostanie podłoga na jednym piętrze, pojawią się piłkochwyty i zostanie zmodernizowana instalacja elektryczna. Koszt tych prac to 45 tys. zł.

Mimo że już niedługo gimnazja znikną z mapy miasta, budynki pozostaną i wymagają ciągłych inwestycji. Dlatego m.in. w Gimnazjum nr 3 wymieniona będzie posadzka przy sali gimnastycznej i doposażona kuchnia szkolna na potrzeby dwóch nowych grup przedszkolnych MP Słoneczna ósemka. Na te prace przewidziano 27 tys. zł.

Łączny koszt inwestycji to 710 tys. zł, a powinny zakończyć się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages