Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Na os. Jeziorna powstanie deptak, na Suwalskiej pętla autobusowa

2018-08-03 09:50:32 (ost. akt: 2018-08-03 09:51:48)

Autor zdjęcia: P. Tomkiewicz

Oprócz tych inwestycji przy ulicy Armii Krajowej przy Mechaniaku powstaje nowa zatoka autobusowa. Łączny koszt wszystkich prac to prawie milion złotych.

Wkrótce rozpocznie się kolejna inwestycja drogowa w Ełku. Tym razem prace będą polegały na budowie chodnika wraz ze ścieżką rowerową na odcinku pomiędzy ul. M.M. Kolbego i ul. Wielkanocną na os. Jeziorna.

W ramach inwestycji planowane jest wykonanie nawierzchni chodników oraz nawierzchni ścieżki rowerowej na odcinku pomiędzy ul. M.M. Kolbego i ul. Wielkanocną. Zostaną tam zamontowane elementy małej architektury m.in. ławki parkowe i kosze betonowe. Pojawi się też nowe oznakowanie i oświetlenie. Teren po zakończeniu prac zostanie zagospodarowany zielenią wraz z nasadzeniami drzew i krzewów. Łączny koszt prac to ok. 538 tys. zł, a przewidywany termin zakończenia inwestycji to połowa października. Będzie to już ostatni, trzeci etap ścieżki, która zaczyna się przy ulicy Świętego Jana Bosko.

Oprócz tego trwają prace przy przebudowie pętli autobusowej na ul. Suwalskiej. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu "Przebudowa linii komunikacji miejskiej 3 i 5".

Prace polegają m.in. na ułożeniu nawierzchni asfaltowej oraz wykonaniu odwodnienia. Pojawi się też nowe oznakowanie. Teren po zakończeniu prac zostanie zagospodarowany zielenią. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to koniec sierpnia 2018 r.

— Na czas remontu, do 31 sierpnia zostanie zorganizowany nowy tymczasowy przystanek MZK przy ul. Suwalskiej 91. Wprowadzony został również zakaz parkowania pojazdów wzdłuż drogi za oznaczonym tymczasowym przystankiem — przypominają miejscy urzędnicy.

Trwa również budowa nowej zatoki autobusowej na ul. Armii Krajowej na przeciwko Miejskiego Przedszkola Publicznego „Perełka”. Przystanek będzie usytuowany tuż przy boisku Zespołu Szkół Mechaniczno - Elektrycznych i na przeciwko Miejskiego Przedszkola „Perełka”.

— Lokalizacja przystanku w tym miejscu z jednej strony będzie korzystna z punktu widzenia rodziców oddających dzieci do przedszkola oraz uczniów tzw. Mechaniaka. Z drugiej strony ma związek z planowanymi kolejnymi inwestycjami drogowymi w naszym mieście — dodają urzędnicy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Piotr #2550221 | 89.228.*.* 6 sie 2018 10:44

  Zamiast miejsc pracy zapewnić deptaki dla emerytów, a młodzi wykształceni ludzie uciekają i w innych miastach płacą podatki. Pogratulować takiej gospodarki. Miasto Ełk żyje tylko dwa miesiące letnie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Radecky #2550173 | 37.47.*.* 6 sie 2018 09:07

  Urzędnicy... zróbcie deptak na promenadzie... po co tam auta ? ludzie siedzą w ogródkach z widokiem na jezioro, na ławkach a co chwilę samochód.... i często jadąc z "pipisem" lub głośym disco w radiu Suwałki mają swój deptak, Białystok potrafił deptak zrobic...a Ełk w takim miejscu nad wodę nie może ? droga powinna być tylko dla zaopatrzenia, służb, taxi i mieszkańców domków, hoteli

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Z okolic #2549484 | 94.254.*.* 4 sie 2018 15:33

  A co z planami ścieżki od ul Popiełuszki do ul. Boski albo dalej od ul. Kolbego do końca przedszkola "U Lolka". Pewnie tamten odcinek przy Jeziorna Towers dla księży odda miasto na budowę drugiego kościoła na osiedlu, bo za mały placyk juz ma, bo buduje się plebania i jakaś brama.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. pionka #2549030 | 31.0.*.* 3 sie 2018 17:48

   Naprzeciwko!

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages