Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

SP 3 w Gospodarstwie Rolnym Szarek

2018-08-03 09:54:37 (ost. akt: 2018-08-03 09:54:47)

Autor zdjęcia: Krzysztofa Jurska

19 czerwca uczniowie klasy 4 C pod opieką wychowawczyni i mamy jednego z uczniów odwiedzili Gospodarstwo Rolne Szarek. Zostali tam serdecznie powitani przez pracowników, którzy opowiedzieli o historii gospodarstwa i oprowadzili dzieci po posesji.

Na początku uczniowie zwiedzili plantację malin, jagód, borówek, porzeczek, gdzie mogli degustować dojrzałe owoce. Dowiedzieli się, jak wygląda uprawa poszczególnych roślin oraz jak ważną rolę odgrywają pszczoły i trzmiele w hodowli. Dzieci zobaczyły również wielką chłodnię oraz najróżniejsze sprzęty służące do uprawy i zbiorów owoców.

Następnie odbył się pokaz koni sportowych. Uczniowie nie tylko obejrzeli zwierzęta, ale również zobaczyli je podczas ich treningu. Dzieci mogły podziwiać miedzy innymi skoki przez przeszkody. Po pokazie chętne osoby przejechały się konno.
Uczniowie odwiedzili także szkółkę roślin, gdzie wybrali sadzonki, które następnie podczas ćwiczeń edukacyjnych pt. Skąd się biorą jagody?, samodzielnie zasadzili na terenie paku należącego do gospodarstwa.

Na zakończenie wycieczki na dzieci czekało ognisko. Po upieczeniu kiełbasek i pianek uczniowie mogli pobawić się na świeżym powietrzu. Przed opuszczeniem plantacji chętne dzieci zakupiły owoce oraz produkty wytwarzane na terenie gospodarstwa.

Krzysztofa Jurska, SP 3

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Krzysztofa

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages