Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

W lipcu w regionie wpłynęło 40,2 tys. wniosków w programie 300+

2018-08-08 12:20:09 (ost. akt: 2018-08-08 12:20:23)

Autor zdjęcia: pixabay.com

W ramach rządowego programu do rodzin na Warmii i Mazurach trafi łącznie 54,2 mln zł. Wnioski można składać w formie elektronicznej i papierowej.

Trwa przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczenia Dobry Start czyli tak zwanego 300+ na wyprawkę szkolną. Do końca lipca wnioski można było składać jedynie w formie elektronicznej. Jak czytamy na stronie olsztyńskiego Prawa i Sprawiedliwości, w lipcu w naszym województwie złożono 40,2 tys. wniosków, natomiast w całym kraju 1,09 mln.

Na Warmii i Mazurach program 300+ obejmie ponad 180 tys. dzieci, a suma świadczeń wyniesie 54,2 mln zł. Od 1 sierpnia wnioski o wypłatę świadczenia są przyjmowane drogą tradycyjną. Rodzice uczniów mają na to czas do końca listopada, ale im wcześniej złożymy dokumenty, tym szybciej otrzymamy pieniądze.

Świadczenie dobry start przysługuje wyłącznie dzieciom uczącym się w szkole podstawowej, gimnazjalnej, artystycznej, w której jest realizowany obowiązek szkolny lub nauki, młodzieżowym ośrodku socjoterapii, specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym, wychowawczym czy też rewalidacyjno-wychowawczym.

— Program nie obejmuje dzieci realizujących przygotowanie przedszkolne ani w przedszkolu, ani w tzw. „zerówce” prowadzonej w szkole. Nie obejmuje także studentów, uczniów szkół policealnych i uczniów szkół dla dorosłych — przypominają urzędnicy.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jj #2551727 | 89.228.*.* 8 sie 2018 13:10

    moja sąsiadka, która ma czworo dzieci (każde z inny), która nigdy nie skalała się pracą, pewnie pierwsza złożyła wniosek. musi dokończyć tatuaż od barku do kciuka. dzieciaki podrzuca matce i szuka nowego pana. w końcu przecież emeryturę dostanie za to, że zrobiła dzieci, choć nie wychowała.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages