Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Jest droga, będzie i wodociąg

2018-08-14 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-14 13:17:35)

Autor zdjęcia: Gmina Ełk

Zakończyła się budowa nowej drogi łączącej Barany i Nową Wieś Ełcką. To nie jedyna inwestycja w tym rejonie. Niedawno rozpoczęła się również budowa wodociągu.

Kilka dni temu nastąpił odbiór techniczny przebudowanej drogi gminnej Barany – Nowa Wieś Ełcka. Blisko dwukilometrowa trasa doczekała się przebudowy również dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

– Przebudowa trasy Barany – Nowa Wieś Ełcka objęła budowę nowej nawierzchni jezdni dróg, zjazdów indywidualnych i publicznych, ciągów pieszo-rowerowych, zatoki autobusowej, a także budowę odwodnienia i kanalizacji deszczowej – informuje Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk. – Wykonano oznakowanie pionowe i poziome, choć jeszcze będą pewne kosmetyczne poprawki.

Przed remontem trasę Barany – Nowa Wieś Ełcka stanowiły drogi o nawierzchni żwirowej i gruntowej. Teraz uczestnicy ruchu drogowego mogą już korzystać z dróg o nawierzchni utwardzonej bitumicznej i z kostki brukowej betonowej. Inwestycja pochłonęła blisko 2 miliony złotych. Głównym wykonawcą było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ełku.

W odbiorze technicznym uczestniczyli m.in. wójt Tomasz Osewski, przewodniczący Rady Gminy Ełk Mirosław Radywoniuk, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Beata Lisowska i sołtys wsi Barany Krzysztof Sypitkowski.
To nie jedyna nowość i udogodnienie dla mieszkańców w tym rejonie gminy Ełk. Wśród wielu inwestycji gminnych są także te dotyczące sieci wodociągowej. Na początku sierpnia rozpoczęły prace związane z budową wodociągu w miejscowości Barany - Nowa Wieś Ełcka.

Dzięki powstaniu tego fragmentu wodociągu poprawia się m.in. stan sieci w gminie. Systematycznie wymieniane są różne materiały hydrauliczne, a także przybywa nowych. Taka wymiana i rozbudowa usprawni pracę odpowiednim służbom, zwłaszcza w sytuacjach zagrożenia, np. podczas pożarów. W ostatnich dniach pracownicy Zakładu Usług Gminnych gminy Ełk m.in. wymienili hydranty w Woszczelach i Chełchach.

Oprócz poprawy bezpieczeństwa i większego komfortu życia są jeszcze inne korzyści płynące z tych inwestycji. i to głównie dla właścicieli okolicznych nieruchomości. Jest to m.in. podniesienie wartości nieruchomości znajdujących się zarówno w pobliżu drogi, jak i tych, do których został doprowadzony wodociąg.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Antek #2555890 | 213.241.*.* 15 sie 2018 10:37

  A w Mrozach bez zmian od 15 lat kolejni tylko obiecują i olewają. 0 inwestycji nie licząc odświeżenia i tak najgorszej w gminie swietlicy, a o drogach to można zapomnieć. Cóż zrobimy jak zwykle - będziemy zmieniać wójta na tego który z gęby cholewy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Dariusz #2555880 | 83.9.*.* 15 sie 2018 10:23

   Nie wolno się czepiać to jest czas wyborów, wszyscy coś wymyślają np fabryka wieszaków. jid

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. tutejszy #2555340 | 5.172.*.* 14 sie 2018 13:40

   To droga jednokierunkowa? Bo tam się dwa samochody bez wjazdu na ścieżkę rowerową nie wyminą.

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages