Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Wybory na prezydenta Ełku w okrojonym składzie?

2018-08-18 13:00:00 (ost. akt: 2018-08-18 14:07:49)

Autor zdjęcia: andrukiewiczelk.pl

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Niewykluczone że tegoroczna kampania, przynajmniej w mieście, będzie mocno okrojona personalnie.

Premier Morawiecki ogłosił, że pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę 21 października. Druga — 4 listopada. W wyborach samorządowych wybierzemy naszych przedstawicieli w radach gmin i miast, powiatów, sejmikach wojewódzkich. Będziemy też głosować na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Nie zapowiada się, żeby było wielu chętnych na stanowisko włodarza Ełku. Przynajmniej na razie, bo potencjalni kandydaci na chwilę obecną odpowiadają na nasze pytanie o kandydowanie zgodnie: "damy komentarz po utworzeniu komitetów wyborczych". I słusznie, bo jak prawidłowo zauważyły już w dniu ogłoszenia kampanii niektóre media lokalne, prowadzenie kampanii wyborczej przed rejestracją komitetu jest zakazane i obwarowane konsekwencjami. Ale prowadzeniem kampanii nie jest przyznanie, że kandydować się będzie. Prowadzeniem kampanii jest agitowanie, czyli samo nakłanianie i zachęcanie wyborców. Kluczowe pytanie brzmi: skąd wiemy, że wspomnieni startować będą (nie tylko w wyborach na prezydenta Ełku)? Żeby się dowiedzieć, wystarczy spojrzeć na banery i reklamy, których już teraz w mieście jest niemało, ewentualnie włączyć radioodbiorniki. Oczywiście nie ma we wspomnianych materiałach mowy o wyborach, ale kampania przed kampanią ma się w naszym mieście naprawdę świetnie.

Już teraz natomiast możemy powiedzieć kto startować, przynajmniej na prezydenta Ełku, nie będzie. Od dłuższego czasu krążyły pogłoski, że swoich sił zamierza spróbować Krzysztof Wiloch, były zastępca prezydenta miasta i miejski radny od 12 lat. Otóż sam zainteresowany zdementował w rozmowie z nami te doniesienia.

— Owszem, miałem różne propozycje, ale nie będę kontrkandydatem dla pana prezydenta — powiedział nam w rozmowie telefonicznej. Przyznał natomiast, że prawdopodobnie będzie startował ponownie do rady miasta.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku kandydatów w wyborach z 2014 roku - radnych Michała Tyszkiewicza i Ireneusza Dzienisiewicza. Obaj powiedzieli nam, że startować na prezydenta nie mają zamiaru.

— Nie mam jeszcze planów. Zastanawiam się, czy w ogóle kandydować w nadchodzących wyborach — odpowiedział na nasze pytanie Michał Tyszkiewicz. I dodał, że decyzji jeszcze nie podjął.

PiS poparło nie dalej jak kilka tygodni temu urzędującego prezydenta, Tomasza Andrukiewicza. Czy inne partie wystawią swoich kandydatów? Może może poprą ełczankę, o której dużo się ostatnio mówi i słyszy w kontekście prezydentury? W rozmowie z nami sama zainteresowana powiedziała, że jeśli kandydować będzie, to ogłosi tę decyzję już po zarejestrowaniu komitetu.

Czy w takim razie czeka nas mocno okrojona personalnie walka o najważniejsze stanowisko w mieście? Czas pokaże, ale na razie wiele na to wskazuje. Wrócimy do tematu po rejestracji kolejnych komitetów wyborczych.

mro

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Hale #2558852 | 212.160.*.* 19 sie 2018 20:28

  Olecko chętnie przyjmie Andrukiewicza, a da w zamian któregoś z naszych asów nie doceniacie tego co macie

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Urlyka duch #2558814 | 159.205.*.* 19 sie 2018 19:42

   oddam głos na każdego byle nie Andruka i spółkę deweloperów / dewelopera. Zburzone klomby z cegły klinkierowej na placu Sapera lub Jana Pawła II , zdjęta dobra szara kostka brukowa zastąpiona SZARĄ !!!!!!!!kostką brukową na w/w placu !!!!!!!!! Przecież to było budowane kilka lat temu!!!!!!! Qrwa mać !!!!!!!! to ma być gospodarz miasta????????? To na to idą moje podatki ??????? Ełk pięknieje ??????? czyim i jakim kosztem ?????? Wy barany ełckie dalej trwońcie pieniądze , których nie macie i głosujcie na ........................ najlepszego, najmąndrzejszego, najprzystojniejszego, najbardziej wizjonerskiego, najbardziej rozrzutnego , najbardziej nieodpowiedzialnego , najbardziej populistycznego , z najbardziej przerośniętym ego wypisującego rozumowi czeki bez pokrycia Prezydenta Ełku . Natura nie zna próżni , zemści się to na nas wszystkich.

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Ciekawy #2558156 | 89.228.*.* 18 sie 2018 22:15

    Panie Tomku,a co Pan taki zadowolony z obecnej władzy? Znajomy? Rodzina? Pracodawca? Pan też za pisem? Masakra...

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

    1. Tomek #2558093 | 89.228.*.* 18 sie 2018 21:10

     Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Hahahaha , Tomasz masz 4 kadencje jak w banku , bądz jak najdłużej Prezydentem naszego miasta , jeszcze PIS ciebie popiera no extra tak trzymać .

     1. Wyborca #2557895 | 83.9.*.* 18 sie 2018 15:54

      Na strona PiS ogłoszono że kandydatemPIS na urząd prezydenta w Ełku jest Andrukiewicz.

      ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

      Pokaż wszystkie komentarze (19)

      Zagraj w GRY.wm.pl

      • Goodgame Empire
      • Goodgame Big Farm
      • Goodgame Poker
      • Shadow Kings - The Dark Ages