środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Zatrzymali 35 pijanych kierowców

2018-08-17 14:12:53 (ost. akt: 2018-08-17 14:13:57)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Podczas przeprowadzonych działań warmińsko – mazurscy policjanci przebadali 9 173 kierujących, 35 było pod wpływem alkoholu. Żaden ze skontrolowanych kierujących nie był pod wpływem narkotyków.

„Alkohol i narkotyki" to działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków odurzających. Wzmożone kontrole mają też ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych, których przyczynami są alkohol i narkotyki. Podczas przeprowadzonych działań warmińsko – mazurscy policjanci przebadali 9173 kierujących, 35 było pod wpływem alkoholu. Żaden ze skontrolowanych kierujących nie był pod wpływem narkotyków.

Jazda pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabroniona. Prowadzenie pojazdu wymaga koordynacji wzrokowo-ruchowej, ponieważ podczas jazdy większość informacji docierających do kierowcy to informacje wzrokowe.

Alkohol w sposób znaczący:
- pogarsza koordynację ruchów – pojawiają się trudności w wykonywaniu dwóch i więcej czynności jednocześnie,
- wydłuża czas reakcji kierującego,
- powoduje pogorszenie wzroku – narasta problem z dostrzeganiem znaków drogowych, pieszych i innych istotnych elementów wpływających na bezpieczeństwo,
- ogranicza pole widzenia,
- powoduje błędną ocenę odległości i szybkości – pieszy, inny pojazd lub drzewo mogą wydawać się dużo dalej niż są w rzeczywistości.

Należy również pamiętać, że im więcej alkoholu spożyliśmy, tym dłużej trwa neutralizowanie tej substancji w naszym organizmie. Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie został ślad po „promilach”. Okazuje się jednak, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje, że kierujący jest w dobrej dyspozycji do prowadzenia pojazdu.

Wczoraj na drogach regionu policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Były one skoncentrowane na przeprowadzeniu maksymalnej liczby kontroli kierowców i wyeliminowaniu z ruchu tych, którzy kierują pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Podczas działań policjanci przebadali 9173 kierujących. W konsekwencji zatrzymali 35 kierujących będących pod wpływem alkoholu.

Warmińsko – mazurscy policjanci ruchu drogowego w ciągu 7 ostatnich miesięcy przeprowadzili ponad 325.000 kontroli na zawartość alkoholu w organizmie, tj. o ponad 19.500 więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W tym samym czasie funkcjonariusze drogówki ujawnili 1725 nietrzeźwych kierujących, tj. o ponad 300 więcej niż w tamtym roku za ten sam okres.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. alla22 #2558247 | 77.253.*.* 19 sie 2018 03:06

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Artykuł nierzetelny... to byli pijani czy po użyciu alkoholu, który 200 km na wschód i zachód nie stanowi zagrożenia w ruchu drogowym ;) Ale gratulacje ... milicja bezpodstawnie zatrzymała 99,65% kierowców. Statystyki wskazują, że w tym czasie o ponad 30% wzrosła ilość wypadków. Dowodzi to tylko jednego: że nie ma żadnej Korelacji między ilością osób zatrzymanych po użyciu, a ilością wypadków i kolizji drogowych.

  1. kB #2557205 | 89.228.*.* 17 sie 2018 15:39

   To jeszcze prosimy o kontrolowanie klienteli wokół sklepów monopolowych. Picie na chodnikach, w bramach i na podwórkach to codzienność. Interwencje Policji są sprowadzane do spisywania obywatela i to jeżeli ma butelczynę. A to że delikwent drze ryja po pijaku to już sprawa mieszkańców. I tutaj ukłony do UM w Ełku - gdzie jest izba wytrzeźwień i co robi Komisja Rodziny, Zdrowia i Polityki Społecznej???

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Ełczanin #2557163 | 89.228.*.* 17 sie 2018 14:44

    No i co z tego, ze zatrzymali. Będą jeździć dalej na gazie i bez prawa jazdy.Gdyby skonfiskowali samochód, to nie mieli by czym jeździć!

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages