Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Będzie szansa pomóc ochotnikom z Szelig

2018-08-24 08:40:00 (ost. akt: 2018-08-24 08:45:38)

Autor zdjęcia: Gmina Ełk

KONKURS\\\ Ochotnicza Straż Pożarna Jednostka Ratownictwa Wodnego w Szeligach zwyciężyła w pierwszym etapie konkursu „Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi". Teraz przed nimi drugi etap. Do wygrania m.in. defibrylator AED.

Ochotnicza Straż Pożarna Jednostka Ratownictwa Wodnego w Szeligach zwyciężyła w pierwszym etapie konkursu „Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi”, którego organizatorem jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Celem konkursu jest propagowanie bezpieczeństwa podczas pracy w gospodarstwie, dążenie do ograniczenia wypadków oraz poprawy zdrowia wśród rolników i ich rodzin.

– Przedmiotem konkursu było przygotowanie prezentacji multimedialnej i przedstawienie jej wśród mieszkańców, uczniów przedszkoli i szkół z terenów wiejskich – informuje Robert Pazdej, prezes OSP JRW Szeligi.

Konkurs został podzielony na dwa etapy. W pierwszym, wojewódzkim najlepsze prace konkursowe wyłoniło jury. Wyróżniona jednostka z Szelig otrzyma w nagrodę torbę medyczną do ratowania życia ludzkiego. Na kolejnych miejscach w naszym województwie uplasowały się jednostki z OSP w Mikołajkach i Bartągu.
Wkrótce rozpocznie się drugi etap konkursu. Potrwa on od 27 sierpnia do 2 września. Na profilu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na Facebooku odbędzie się publiczne głosowanie. Jednostka OSP, której projekt zgromadzi najwięcej głosów otrzyma nagrodę w postaci defibrylatora AED. Nagrodą za zajęcie drugiego miejsca będzie zestaw treningowy składający się z fantoma i defibrylatora, a zdobywca trzeciego miejsca otrzyma pilarkę spalinową.

Nie pozostaje nam więc nic innego jak włączenie się w akcję i głosowanie na ratowników z Szelig. Bo ich wygrana będzie również wygraną wszystkich wypoczywających na terenie, na którym pomaga OSP Szeligi. Sprzęt, który mogą wygrać może bowiem uratować niejedno ludzkie życie.

Jednostka ratownictwa wodnego OSP-JRW Szeligi powstała w marcu 2015 roku. Jest to jedyna jednostka w powiecie ełckim, która otrzymała pozwolenie na wykonywanie ratownictwa wodnego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jej członkami – ochotnikami – są ratownicy i strażacy z gminy Ełk i powiatu ełckiego. W okresie letnim ratownicy prowadzą całodobowe dyżury na wodach powiatu ełckiego. Dodatkowo jednostka uruchomiła całodobowy telefon alarmowy 601 100 100.

Rozstrzygnięcie drugiego etapu konkursu nastąpi 2 września.

opr. tom, źródło: Gmina Ełk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jj #2562368 | 89.228.*.* 24 sie 2018 11:06

    po co ratownicy na szeligach!? TAM NIE MA GDZIE PŁYWAĆ! w brodziku ludzie upchani jak sardynki, na pomost nie można wejść, nie można poskakać, nie można pływać, nic nie można!!!!! tylko młode fąfle z gwizdkami terroryzują ludzi jak przedszkolaków! DNO!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages