Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Oficjalne: Tomasz Andrukiewicz kandydatem na prezydenta. "Oddaję się do dyspozycji mieszkańców Ełku"

2018-08-23 17:00:49 (ost. akt: 2018-08-23 17:54:49)

Autor zdjęcia: red

Dobro Wspólne zaprezentowało w czwartek (23.08) swojego kandydata na prezydenta Ełku. Zaskoczeń nie było. Kandydatem jest urzędujący od 12 lat na tym stanowisku Tomasz Andrukiewicz.

Stowarzyszenie Dobro Wspólne zgłosiło do PKW w środę 22 sierpnia swój komitet wyborczy. Następnego dnia (23.08) przedstawiło natomiast oficjalnie swojego kandydata na urząd prezydenta Ełku. Zaskoczeń nie było — kandydatem jest Tomasz Andrukiewicz.

— Urzędujący prezydent cieszy się dużym poparciem społeczeństwa, co udowodnił już kilkakrotnie podczas wyborów — powiedział przewodniczący DW Marek Chojnowski. — Myślę, że to co działo się przez ostatnie 12 lat jego prezydentury jest warte pokazania i uhonorowania.

W swoim przemówieniu Tomasz Andrukiewicz zaznaczył, że oddaje się do dyspozycji ełczan i prosi o ocenę podczas nadchodzących wyborów.

— Wczoraj podjąłem decyzję, by kontynuować swoją służbę na rzecz rozwoju miasta. Chciałbym być prezydentem wszystkich ełczan, niezależnie od tego, jakie mają poglądy polityczne — powiedział Andrukiewicz. — Nie jestem człowiekiem idealnym i nie znam się na wszystkim, ale wiele udało się przez te lata zrobić — mówił.

Kandydat na prezydenta DW wspomniał o konieczności powiększania przestrzeni dla ełczan, potrzebie rozwoju budownictwa i partnerstwa publiczno-prywatnego. Mówił o spadającym bezrobociu, planach na rozwój instytucji wspierających zarówno ludzi młodych, jak i seniorów.

— Najbliższe lata będą inne, trudności będzie więcej. Będzie mniej funduszy unijnych, dlatego potrzeba wiele mądrości i wykorzystania strategii odpowiedzialnego rozwoju autorstwa premiera Morawieckiego. Rząd zaproponował programy socjalne wspomagające społeczeństwo, my chcemy tę ofertę jeszcze uatrakcyjnić, dbając o rozwój transportu publicznego i wsparcia rodzin.

Tomasz Andrukiewicz zakończył: — Ełk nie jest miastem idealnym. Ja chciałbym, żeby wszyscy czuli się tu dobrze. Oddaję się do dyspozycji mieszkańców i proszę o ocenę mojej działalności 21 października.

Jak zapowiedział Marek Chojnowski, Dobro Wspólne w ciągu kilku dni przedstawi kandydatów na wójtów, do rad gmin, powiatu i sejmiku. Tylko do rady miasta będzie ich 29, do powiatu natomiast ponad trzydziestu.

— Mamy jeszcze szereg pomysłów na dalsze lata pracy w samorządzie. Dobro Wspólne od 98' roku rozwinęło się, mamy duży wpływ i sądzę, że spełniamy oczekiwania społeczeństwa — powiedział Chojnowski. I obiecał, że szczegółowy program DW zaprezentuje już niedługo.

Tomasz Andrukiewicz trzykrotnie wygrywał już wybory na prezydenta Ełku. Dwa ostatnie razy — już w pierwszej turze.

Przypominamy, że zgodnie z ostatnimi zmianami w prawie, kadencja prezydenta Ełku wybranego w następnych wyborach będzie trwała 5 lat.

mro

http://m.wm.pl/2018/08/orig/dsc-0038-489146.jpg

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (63) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. klara #2582811 | 176.221.*.* 18 wrz 2018 08:31

  Dziękujemy za czyste jezioro ełckie parki nie oczyszczą wody

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Baranki #2571922 | 89.228.*.* 4 wrz 2018 15:55

  Osiedle baranki podziękuję za przeniesienie dzieci z szkoły nr 5 do nr 1 na koszykową prosilibyśmy 4 lata temu o rozbudowę szkoły ale były rzeczy ważniejsze żeby siebie promować dobry gospodarz to najpierw dba o to żeby mieszkańcom było lepiej i liczy się z ich zdaniem a nie inwestuje w to żeby być popularnym i widocznym, e coś robi rozbudowa szkoły może nie jest tak spektakularna jak budowa promenady ślę bardziej potrzebna i dobry prezydent by to widział

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ełczanin #2570601 | 217.97.*.* 3 wrz 2018 08:06

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Jak zwykle wataha ujadających na forum się odezwała. To reguła w polskim społeczeństwie, zwłaszcza wśród forumowiczów Olsztyńskiej. Żałosne to, że aż tak płytcy i prymitywni są ludzie. Prezentujecie poziom zerowy. Szczekacie na osobę, która co by nie mówić zrobiła całkiem dużo dla miasta Ełk, nie pcha się w politykę partyjną, nic nie zdefraudował tylko działa na rzecz miasta. A, że wszystkiego nie da się zrobić lub jeszcze nie dało się dokonać to nic dziwnego. To, że niektóre projekty mogły być lepsze to prawda, ale znacznie więcej zrobił dobrego niż zepsuł... Żaden by nie zrobił wszystkiego... Dobrze, że wataha forumowiczów olsztyńskiej nie ma zasadniczego głosu w wyborach i na prezydenta Ełku i co ważne w poparciu partii w skali ogólnopolskiej. To byłaby porażka Polski i polskości.

  1. HELA #2570408 | 83.31.*.* 2 wrz 2018 20:47

   Po co ten PIS się włączył do kandydatury naszego prezydenta.Pani senator też była w Dobro Wspólne,a potem okazało się ,że to PIS.To jest przysługa niedżwiedzia.Powinien się otrząsnąć.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Andrzej #2569798 | 83.9.*.* 1 wrz 2018 21:16

   Oczywiście oddam głos na Panią Annę Wojciechowską. Kompetentna reprezentacyjna mądra wykształcona wszechstronnie. Miałam okazję poznać na szkoleniu Unijnym w Olsztynie. W jako jedyna wypowiadał się rzeczowo.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (63)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages