Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Anna Wojciechowska powalczy o fotel prezydenta Ełku

2018-08-24 17:28:31 (ost. akt: 2018-08-24 18:06:44)

Autor zdjęcia: P. Tomkiewicz

W piątek podczas konferencji prasowej pod ełckim ratuszem Koalicja Obywatelska zaprezentowała swoją kandydatkę na stanowisko prezydenta Ełku. Jest nią Anna Wojciechowska. Z kolei kandydatem Koalicji do sejmiku wojewódzkiego z Ełku będzie były poseł Andrzej Orzechowski.

W czwartek swój start w wyborach samorządowych zapowiedział obecny prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. Z kolei w piątek swoją kandydatkę zaprezentowała Koalicja Obywatelska. Została nią ełczanka Anna Wojciechowska. Będzie to pierwsza kobieta ubiegająca się o funkcję prezydenta Ełku.

W konferencji wzięli udział m.in. Jacek Protas i Borys Budka.

- Jesteśmy w stanie w województwie warmińsko-mazurskim wystawić najlepszych kandydatów, którzy gwarantują swoją wiedzą, doświadczeniem, zaangażowaniem samorządowym, że będą najlepszymi reprezentantami wyborców, mieszkańców - mówił podczas konferencji Borys Budka. - Jest to najlepszy przykład, że Koalicja Obywatelska może być rozbudowywana również o osoby, które są z innych ugrupowań, które są bezpartyjne, ale których łączy wspólny mianownik - fachowość, chęć działania dla społeczności lokalnej, wiedza, doświadczenie i właśnie taką osobą jest nasza kandydatka.

- Kocham to miasto. Jestem od wielu lat z nim związana i szczerze mu oddana. Chciałbym, abyśmy wspólnie zrobili wiele dla nas jako mieszkańców i dla tych, którzy mam nadzieję tutaj wrócą. To, że nasze miasto jest piękne to prawda. Ale wiele innych miast również zyskało blask dzięki środkom unijnym. Nasze miasto niestety nie rozwinęło się gospodarczo. Nie ma dzikich tłumów turystów na nowo wybudowanych plażach czy w parkach. Inwestycje to nie jest tylko PR, populizm i koszty. Potrzebujemy inwestycji, które zatrzymają nasze dzieci tutaj przy nas - mówiła Anna Wojciechowska, kandydatka na prezydenta Ełku.

Mówiła też o ty, co chciałaby zrobić w mieście inaczej.

- Czas, by Ełk stał się miastem nie tylko pięknym, ale i rozwiniętym gospodarczo. Jeśli inne miasta przyciągnęły do siebie znaczących inwestorów, to znaczy, że jest to możliwe. Jeżeli przez 12 lat nie przyszli do nas inwestorzy, to przez następnych 10 lat, przy takiej polityce jaka jest teraz prowadzona, też nie przyjdą. Wiem jak przyciągnąć firmy do nas. Znam firmy, które prawdopodobnie zechcą zainwestować w naszym mieście, otworzą dobrze płatne miejsca pracy. Znam się na tym ponieważ pozyskałam wiele milinów także dla przedsiębiorców, którzy dzięki temu rozwinęli swoja działalność. Mamy już wystarczającą ilość parków, skwerów zielonych. Teraz należy postawić na inwestycje.

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej zapowiedziała m.in., że nie sprzeda kolejnych terenów zielonych pod inwestycje, żeby spłacać stale rosnący dług miejski.

Wkrótce Anna Wojciechowska ma zaprezentować swój program. Swojego poparcia udzielił jej również m.in. obecny na konferencji Ireneusz Dzienisiewicz.

Warto przypomnieć, że przez wiele lat Anna Wojciechowska pracowała w ełckim ratuszu, gdzie zajmowała się m.in. pozyskiwaniem funduszy unijnych. Jak mówi wiele inwestycji zrealizowanych w mieście to częściowo także jej zasługa. Pracowała również w ełckim Parku Naukowo-Technologicznym, a obecnie zatrudniona jest w urzędzie gminy Ełk.

- Oddając swój głos na Annę Wojciechowską, na kandydatów koalicji Obywatelskiej do rady miasta, rad powiatów i oddając głos na Andrzeja Orzechowskiego w wyborach do sejmiku województwa, zrobicie dobrze dla Ełku, Zmieni Ełckiej i Warmii i Mazur - mówił zapraszając wszystkich na wybory samorządowe 21 października Jacek Protas.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (101) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jotel #2586452 | 83.9.*.* 22 wrz 2018 17:57

  Dobra zmiana, dobro wspólne, Ełk +, wymiotować mi się chce. Czas na zmianę elckiego ratusza. Dość rządow biskupa, caritasu i pana Andrukiewicza.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Beata #2585261 | 176.221.*.* 21 wrz 2018 11:57

  Potrzeba nam takich ludzi jak pani Wojciechowska. Ja jestem za!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jan #2584849 | 197.231.*.* 20 wrz 2018 21:15

  Wreszcie ktoś z sensem mówi o rozwoju gospodarczym miasta i ma wiedzę do tego. Trzeba już komuś nowemu dość do władzy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Jas #2578064 | 83.9.*.* 11 wrz 2018 17:04

  Erazmeczku klakierze opłacalny twoje wypociny bez uzasadnienie to stek kłamstw. Płaca ci więc wysilaj swoją mózgownicę Nic nie wymyślisz lepszego taki już jesteś. Miałeś zawsze problemy z myśleniem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Ełk a. Krajowej #2574242 | 83.9.*.* 6 wrz 2018 19:22

  Ten TA to strasznie humorzasty. Wchodzący pracownicy w sprawach służbowych pytają w jakim jest humorze. Jeśli wisielczy nie wchodzą. To dopiero prezio zarozumiały. Potrzeba zmiany on jest niereformowalny. Niektórzy mówią co za facet bez baby.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (101)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages