Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Kto zawalczy o fotele? Rejestrują się kolejne komitety wyborcze w Ełku [AKTUALIZACJA]

2018-08-27 15:30:16 (ost. akt: 2018-08-27 21:54:48)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

W poniedziałek (27.08) mija termin zgłaszania komitetów wyborczych wyborców. Mamy już ich listę, którą będziemy uaktualniać w miarę przybywania kolejnych zgłoszeń

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Dużo wcześniej jednak wymaga się od przyszłych kandydatów zgłaszania komitetów. Na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej można na bieżąco śledzić stan rejestracji komitetów. Lista uaktualniana jest codziennie, a komitetów przybywa w miarę zbliżania się do ostatecznego terminu zgłoszeń.

MIASTO EŁK

Już teraz wiemy, że Dobro Wspólne zgłosiło swój komitet, który będzie miał zasięg wojewódzki. DW w ubiegłym tygodniu ogłosiło, że jego kandydatem na prezydenta Ełku będzie Tomasz Andrukiewicz.. Komitet ogólnopolski ma też Koalicja Obywatelska, której kandydatką na urząd prezydenta miasta będzie Anna Wojciechowska, o czym informowaliśmy w piątek..

GMINA EŁK

Bardzo ciekawie sytuacja wygląda w gminie Ełk. Już od ubiegłego tygodnia na stronie PKW widać było zgłoszony KWW Porozumienie Tomasza Osewskiego. Dzisiaj na stronie komitet obecnego wójta jest z adnotacją "samorozwiązany", natomiast to samo nazwisko widnieje przy KWW Tomasza Osewskiego już bez Porozumienia. Pewnym jest w każdym razie, że urzędujący wójt będzie ubiegał się o reelekcję.

W gminie Ełk zarejestrowano na chwilę obecną jeszcze trzy komitety: KWW Anna Sidorowicz (była dyrektor szkoły w Stradunach), KWW Krzysztofa Łapińskiego (dyrektor Centrum Kultury Gminy Ełk) i KWW Tomasza Michałowskiego (kandydat m.in. w poprzednich wyborach). Swój komitet ma też były wójt, obecny radny powiatowy Antoni Polkowski (KWW "ANTONI POLKOWSKI") zgłoszony do PKW z zasięgiem na całe województwo.

GMINA PROSTKI

W gminie Prostki mamy w tej chwili trzy komitety: KWW Rafał Wilczewski - NOWA GENERACJA, KWW Jesteśmy DLA WAS oraz KWW AKTYWNA GMINA PROSTKI. Ten ostatni sugeruje, że kandydatem na stanowisko wójta Prostek będzie Bożenna Bagan, która startowała z komitetu o identycznej nazwie cztery lata temu. Natomiast obecny wójt Mirosław Orłowski prawdopodobnie wystartuje, podobnie jak poprzednio, z umocowaniem Dobra Wspólnego.

STARE JUCHY

W Starych Juchach swój komitet ma obecna wójt Ewa Jurkowska-Kawałko. Do tej pory pojawił się jeszcze KWW "RAZEM DLA STARYCH JUCH" oraz KWW DARIUSZA JANA NOWAKA.

KALINOWO

W gminie Kalinowo na liście widnieje KWW ANDRZEJA BEZDZIECKIEGO oraz KWW MARIOLI RACZYŃSKIEJ. Jest też KWW MARKA MARKIEWICZA, który urzędnik wyborczy wezwał jednak do usunięcia wad w zgłoszeniu.

mroPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mieszkancy #2566014 | 83.9.*.* 28 sie 2018 12:35

  Rozmawiamy wieczorami o wyborach w większym lub mniejszym gronie, jesteśmy w 90 % rodowitymi Ełczanami nie możemy pojąć jak można być tak bezmyślnym by sprzedać kluczowe dla miasta spółki ciepło i woda. Żeby zrobić z miasta spacerniak sprzedano ziemię developerom, budynki jeden przy drugim nie ma miejsca na parkingi, samochodów przybywa. Są miasta w Polsce w których po takiej operacji ceny wzrosły nawet 500%.To desperadzki krok człowieka znerwicowanego. Ośmieszał się wieloma wypowiedziami np doradca prezydenta Dudy. Nikt z nas nie może tego zrozumieć. Nie pomyślał a co będzie z mieszkańcami kiedy nie będzie już co sprzedać. Wkurzyła nas wypowiedź skarbnika który powiedział że sprzedadzą tylko spółki przynoszące zysk bo kto kupi te słabe. Nie ma szczęścia to pięknie położone miasto.Wybudowano za miliony plażę a okazuje się że woda jest w katastrofalnym stanie grozi zakaz kąpieli. Przecież mieszkańcy przestrzegali że na dnie jeziora leży gruba warstwa ludzkich odchodów które tam splywaly przez lata, liczy się rozgłos, lans i zarozumialosc przegranego człowieka który oszukał mieszkańców.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ad #2565377 | 83.9.*.* 27 sie 2018 21:39

   Dość oszustw humorzastego. Wieszaki, mostki ławki i wyprzedaż spółek. Skłócony że wszystkimi. Blokujący prasę która wali mu prawdę w oczy. Dość tego nieudacznika przedszkolaka. Zadłużenie miasta 80 milionów. Zgroza i bezczelność.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Mecenas #2565098 | 94.254.*.* 27 sie 2018 18:15

   Brawo, dwoje kandydatów w Ełku. Będzie ciekawie, może w końcu uda się obalić Pana od nagród, dyplomów, fontann i wieszaków. Może i Ełk się dowie jaka jest prawda z wieszakami Ełckimi i zlaniem inwestora po wyborach, który otworzy drugą firmę w Suwałkach :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages