Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Szykuje się pojedynek Osewski — Polkowski

2018-08-29 09:26:52 (ost. akt: 2018-08-29 09:33:13)

Autor zdjęcia: Weronika Kowalewska

Chętnych na stanowiska wójtów gmin naszego powiatu nie brakuje. Wygląda na to, że o fotele stanowiska powalczą twarze dobrze znane mieszkańcom regionu. W gminie Ełk szykuje się znów emocjonujący pojedynek Osewski — Polkowski.

Okienko na rejestrację komitetów było w tym roku bardzo wąskie. Widać to było, jeśli śledziło się na bieżąco stan zgłoszeń na stronie Państwowej Komisji Wyborczej. Najciekawsze były tradycyjnie ostatnie trzy dni, kiedy to w gminach naszego powiatu komitety zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu.

Czasu na zgłaszanie konkretnych kandydatów na stanowiska wójtów naszych gmin komitety mają jeszcze całe mnóstwo. Według kalendarza wyborczego, kandydaci muszą określić swoje zamiary do 26 września. Łatwo jednak po nazwach komitetów wydedukować, kto będzie kandydować.

Szczególnie ciekawie zapowiada się walka w gminie Ełk. Już od ubiegłego tygodnia na stronie PKW widać było zgłoszony KWW Porozumienie Tomasza Osewskiego. Dzisiaj na stronie komitet obecnego wójta jest z adnotacją "samorozwiązany", natomiast to samo nazwisko widnieje przy KWW Tomasza Osewskiego, już bez Porozumienia. Pewnym jest w każdym razie, że urzędujący wójt będzie ubiegał się o reelekcję.

— Tak, będę startował i to z własnego komitetu, bo uważam, że nie warto dzielić ludzi flagami partyjnymi — powiedział nam w rozmowie wójt Osewski. I dodał, że szczegółowy program przedstawi w czwartek (30.08) podczas wizyty wicepremiera Jarosława Gowina w Ełku, kiedy to szef partii Porozumienie będzie promował osobę wójta i innych kandydatów, których partia w wyborach popiera.

Kontrkandydatem urzędującego wójta będzie jego zadeklarowany przeciwnik i rywal, Antoni Polkowski. Chociaż były wójt przed referendum odwoławczym z 2016 roku lokalnym mediom powiedział, że kandydować już nie będzie (źr. www.miasto-gazeta.pl 7.10.2016) to jego plany zrewidowali, jak sam mówi, mieszkańcy gminy Ełk.

— Moja kandydatura to efekt próśb mieszkańców gminy Ełk, którzy przez cztery lata namawiali mnie, żebym jednak wystartował — powiedział nam w rozmowie Antoni Polkowski. — Nie chcę nikogo atakować, nie będzie żadnej agresywnej kampanii. Oddaję się do dyspozycji mieszkańców. Znam gminę, jej mieszkańców i ich potrzeby. Mój program to szacunek i poważanie dla mieszkańców oraz rozwój dla gminy.

Oprócz Antoniego Polkowskiego, swoje komitety w gminie Ełk zarejestrowali Anna Sidorowicz (była dyrektor szkoły w Stradunach), Krzysztof Łapiński (dyrektor Centrum Kultury Gminy Ełk) oraz Tomasz Michałowski (kierownik ARiMR).

mro
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Regielnica #2593427 | 5.173.*.* 3 paź 2018 08:50

  Zdecydowanie i tylko Tomasz Osewski dla naszej gminy!!! W końcu coś się dzieje! W końcu mamy latarnie, lekarzy specjalistów, autobusy. Tamten stary nie robił prawie nic.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Staszek Nowa Wieś #2567463 | 94.254.*.* 29 sie 2018 23:43

  Tylko Tomasz Osewski!!! Głosujcie na tego co coś robi a nie tylko chodzi i ludzi buntuje. Mam tu na myśli oczywiście towarzysza "różanego" Zdrajcę Narodu Zdrajca szubrawiec bez honoru.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. jej zi #2567276 | 83.6.*.* 29 sie 2018 19:45

  Zaraz zaraz? Dzielić flagami? Toc zabiegał o poparcie PiS i mu nie dali.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. As #2567062 | 83.9.*.* 29 sie 2018 14:56

  Główny konfliktowy to prezio z Ełku. Zamiast rozmawiać proponować korzystny obu stronom układ zaczął od wojny. Antoni nie dał się ponizać. Prezio o 4 lat nie toleruje Osewskiego nie odwiedził go nigdy w gminie. Kto tu jest konfliktowy widać od razu. Chciał sprzedać miejskie spółki z a zawalił winę na skarbnika. To dopiero egzemplarz.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Jj #2567018 | 89.228.*.* 29 sie 2018 14:12

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Tylko Polkowski!

Pokaż wszystkie komentarze (14)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages