Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Ktoś wyłącza oświetlenie w gminie. Zaczęła się brudna kampania?

2018-08-29 14:36:35 (ost. akt: 2018-08-29 15:02:04)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Sekretarz gminy Ełk w obecności wójta złożył zawiadomienie na policję. Ktoś wieczorami wyłącza oświetlenie na terenie gminy. Czy to już kampania wyborcza?

Sekretarz gminy Ełk w obecności wójta Tomasza Osewskiego złożył na policji zawiadomienie. Chodzi o to, że ktoś wyłącza wieczorami oświetlenie we wsiach na terenie gminy i informuje, że gmina musi w związku z dużym zadłużeniem wyłączać światła.

— Dostaliśmy takie zgłoszenia od mieszkańców. Początkowo myślałem, że to pojedyncze przypadki, ale zgłoszeń było coraz więcej podczas zebrań sołeckich — mówi wójt Tomasz Osewski. — Gmina oczywiście długi ma, ale to nieprawda, że oszczędzamy na oświetleniu. Jako wójt muszę działać w takiej sytuacji, bo obawiam się, że to może być jakaś akcja sabotażowa, mająca sparaliżować projekt wymiany oświetlenia w gminie Ełk, który właśnie kończymy.

Na pytanie czy to element brudnej kampanii wyborczej wójt odpowiada, że nie ma dowodów, więc nikogo nie chce obarczać winą.

— Nie wiem czy to kampania, nie chcę tego przesądzać, nie mam dostatecznych informacji. Dziwi natomiast fakt, że to zaczęło się dziać po tym, jak rozpoczęła się kampania wyborcza. Mam nadzieję, że policja i mieszkańcy oraz moi urzędnicy dołożą wszelkich starań, żeby ująć sprawców — mówi Tomasz Osewski.

Wójt dodał, że przy oświetleniu mogą pracować przedstawiciele PGE oraz PolLight. Wszystkich innych należy uznać za intruzów.

mro
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. As #2567960 | 83.9.*.* 30 sie 2018 14:02

  Antoni wróć skończ te czarowania oseska. Już nie wie co wymyślić, szkoda że nie powiedział słynna czarna Wołga. Policja ma co robić choćby interwencja zakłócania spokoju. On zawraca głowę Panu Komendantowi. Wydaje się że dostęp do rozdzielni nie jest możliwy odbiór osobisty dla mieszkańców. sif

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Barbara W. #2567554 | 5.172.*.* 30 sie 2018 07:53

  Dziwne to - przecież zwykły człowiek nie wiedziałby, jak się do takiego wyłączenia zabrać. A może w tle majaczy ta wspominana przez wójta wymiana oświetlenia we wsiach na ledowe? Miało się to skończyć 15 sierpnia (harmonogram na www gminy). Widział ktoś te nowe lampy? Bo ja jeżdżąc rowerem po okolicach Ełku nigdzie na nie nie trafiłam. Może to firma, która miała robić modernizację nie dostała jakichś obiecanych funduszy, zaliczki czy czegoś podobnego i tak się odgrywa?

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. As #2567311 | 83.9.*.* 29 sie 2018 20:39

   Pewnie zaraz oczerni Antoniego. uif

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. dzik #2567296 | 31.0.*.* 29 sie 2018 20:11

    Głupich wójt szuka. Cztery lata robił cięcia na oświetleniu. Gdy interweniowałam, że zimą dzieci wracają z autobusu po ciemku, dalej światła nie było. W lutym czasem zapalano o 18, gaszono o 21.

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages