Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Jest kolejna kandydatka na prezydenta Ełku. Porozumienie wystawi Anitę Supińską

2018-08-30 14:44:19 (ost. akt: 2018-08-30 15:27:29)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

W czwartek wicepremier Jarosław Gowin przedstawił kandydatów partii Porozumienie w wyborach samorządowych. Jest to m.in. Anita Supińska, która powalczy o fotel prezydenta Ełku.

Partia Porozumienie w czwartek zorganizowała spotkanie mieszkańców z wicepremierem i ministrem szkolnictwa wyższego, Jarosławem Gowinem. Gowin przedstawił kandydatów, których wystawi w nadchodzących wyborach samorządowych.

Rzeczą, która wywołała największe emocje, była prezentacja kandydatury Anity Supińskiej na urząd prezydenta Ełku. Supińska to absolwentka prawa i filozofii UWM, bez doświadczenia w samorządzie, która pracuje w sektorze finansowym.

— Mam doświadczenie w zakresie pozyskiwania środków unijnych oraz na inwestycje. Znam problemy miasta i wiem, jak je rozwiązać — mówiła kandydatka Porozumienia.

Wśród problemów, jakimi chce się zająć, Anita Supińska wymieniła brak miejsc parkingowych w centrum miasta, jego rozwiązania wypatruje w darmowej komunikacji miejskiej.

— Cóż z pięknych parków, gdy na co dzień boryka się z trudami życia. Zobowiązuję się obniżyć podatki i opłaty lokalne, nie tylko firmom i przedsiębiorcom, ale każdemu z mieszkańców Ełku. Zapewniam, że będę kontynuowała politykę prorodzinną Zjednoczonej Prawicy - począwszy od wspierania rodzin i seniorów, aż po budowanie mieszkań socjalnych, których w Ełku brakuje.

Supińska mówiła o potrzebie miejsc pracy i godnych płac. Wspomniała też, że nie dopuści do prywatyzacji miejskich spółek, nawiązując do ostatnich, zdementowanych przez urzędującego prezydenta, informacji o takim planie.

W wyścigu o prezydenturę kandydatka Porozumienia stanie w szranki z urzędującym od 12 lat prezydentem Ełku Tomaszem Andrukiewiczem, który wystartuje z listy Dobra Wspólnego z poparciem PiS-u oraz z Anną Wojciechowską — kandydatką popieraną przez Koalicję Obywatelską (PO, Nowoczesna).

Jarosław Gowin zaprezentował też kandydatów w wyborach na inne urzędy, z pominięciem gminy Kalinowo. Jak już informowaliśmy, o reelekcję z ramienia Porozumienia ubiegać się będzie urzędujący wójt gminy Ełk, Tomasz Osewski. W Prostkach kandydować będzie Janusz Supiński, znany w regionie przedsiębiorca. W gminie Stare Juchy wystartuje urzędnik gminy Ełk, Robert Karwowski.

Kandydatem w wyborach do sejmiku wojewódzkiego będzie dr Jan Fabczak, były ordynator oddziału pulmonologicznego ełckiego szpitala. Porozumienie zaprezentowało także kandydatów do rad miasta i powiatu. Będą to: Tomasz Bartnik, Jarosław Giedrojć, Dawid Łojewski, Anita Supińska, Tomasz Bińczak, Celina Jankowska, Stanisław Łojewski i Romuald Szuliński.

mro

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (70) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Martin #2572520 | 51.15.*.* 5 wrz 2018 10:35

  Czytając komentarze znalazłem pewną prawidłowość: wszystkie osoby piszące przeciwko obecnemu prezydentowi i jednocześnie popierające mocno kandydatkę AW, dziwnym zbiegiem okoliczności piszą z tego samego adresu IP... Taki apel do sztabowców pani AW - już jak piszecie z tego samego adresu, to przynajmniej podpisujcie się, jako te same osoby, a nie np. "Mieszkańcy Konieczki", a innym razem "Wyborca Elk" :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. d #2570372 | 84.40.*.* 2 wrz 2018 20:09

   ja bym zagłosował na Dzienisa i tylko na niego

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. A. S #2570057 | 83.9.*.* 2 wrz 2018 12:28

   Andrukiewicz błagał prezesa na Nowogrodzkiej o mozliwosc kandydowania do Sejmu z list PiS i jako już członek PiS. Wybory do Sejmu za rok. Czy ktoś wie o co mu chodzi?

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. lol #2570036 | 91.210.*.* 2 wrz 2018 11:59

   pani anna i anita krowy paść a nie do prezydenckiego stolka

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Mieszkańcy Konieczki #2569690 | 83.9.*.* 1 wrz 2018 18:05

   Panie humorzasty powiemy Panu krótko, MAMY Pana Dość. 12 lat kłótni. Afer że spółkami, ze śmierdzacym jeziorem i plażą za miliony. Nie zniesiemy kolejnych aż pięciu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (70)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages