Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Oblicza Europy Siegfrieda Lenza po raz drugi. Zgłosiło się prawie 50 autorów

2018-09-06 09:31:09 (ost. akt: 2018-09-06 09:35:47)
Siegfried Lenz (na wózku) i prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz podczas uroczystości z okazji przyznania pisarzowi tytułu Honorowego Obywatela Ełku, 18 października 2011 roku

Siegfried Lenz (na wózku) i prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz podczas uroczystości z okazji przyznania pisarzowi tytułu Honorowego Obywatela Ełku, 18 października 2011 roku

Autor zdjęcia: ECK Jakub Ćwiklewski

Zakończyło się przyjmowanie prac w ramach II Międzynarodowego Konkursu Literackiego Siegfrieda Lenza „Oblicza Europy”. Na konkurs wpłynęło łącznie 47 prac. Pula nagród wynosi 10 tys. zł.

Organizator konkursu Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku zakończyła przyjmowanie prac w II Międzynarodowym Konkursie Literackim Siegfrieda Lenza „Oblicza Europy”.

Na konkurs wpłynęło 47 prac. Obecnie jury konkursowe rozpoczęło sprawdzanie nadesłanych dzieł literackich. Pula nagród w konkursie to 10 tys. zł. Do zdobywcy pierwszego miejsca trafi 5 tysięcy złotych, zdobywca drugiego miejsca może liczyć na trzy tysiące złotych, zaś trzecia nagroda to dwa tysiące. Dodatkowo biblioteka rozda wyróżnienia w postaci nagród finansowych i rzeczowych.

— Celem konkursu jest zwiększenie zainteresowania słowem pisanym oraz literaturą współczesną. Popularyzowanie wartościowej twórczości. A także zachęcenie młodych ludzi do wyrażania swoich emocji, uczuć, przekonań oraz sądów w literaturze — mówi organizator konkursu, MBP w Ełku.

W konkursie biorą udział autorzy utworów literackich które uwzględniają kwestie „Małej Ojczyzny”. Związane są z dialogiem międzykulturowym o charakterze społeczno-kulturowym, środowiskowym, ekonomicznym oraz tożsamością mieszkańców danego regionu. Ponadto nawiązują do wątków związanych z szerzeniem wzajemnej tolerancji w duchu twórczości Siegfrieda Lenza.

Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku oraz Fundacji Siegfrieda Lenza.

Siegfired Lenz, urodzony w Ełku, tytuł Honorowego Obywatela Ełku otrzymał w 2011 roku. Naszemu miastu i regionowi przysłużył się często opisując w swoich pracach życie przedwojennych Mazur. Największym międzynarodowym sukcesem pisarza okazała się zekranizowana później powieść, "Lekcja języka niemieckiego". Powieść została przetłumaczona na 19 języków. Dotyczy moralnych konfliktów w nazistowskich Niemczech. Pisarz zmarł w 2014 roku.

źr. elk.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Czarny Larsen #2574460 | 5.172.*.* 6 wrz 2018 22:46

    Bardzo dobry i wymagający konkurs. Prace z ubiegłego roku prezentowały wysoki poziom. szkoda tylko, że wyróżnione prace nie są prezentowane na stronie MBP., bo to, co czytano na gali, było ciekawe.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages