Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Spór o jakość ełckiego technoparku

2018-09-07 18:08:41 (ost. akt: 2018-09-07 18:27:15)

Autor zdjęcia: Archiwum gazety

W czwartek minister Emilewicz skrytykowała funkcjonowanie ełckiego technoparku. Jego dyrektor odpiera zarzuty i nie ukrywa zaskoczenia taką opinią.

W czwartek Ełk odwiedziła Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. Podczas konferencji prasowej pod ełckim ratuszem wypowiedziała się m.in. na temat ełckiego Parku Naukowo-Technologicznego. Bo mimo że była w jego pobliżu, nie odwiedziła go.

- Ełcki park jest mi znany. Z wieloma parkami technologicznymi, które dobre że w Polsce są, mamy problem. Mamy piękne mury, wielkie szyldy, ale pustkę w środku i ełcki park jest jednym z takich przykładów - mówiła minister Emilewicz. - On na pewno nie wykorzystuje ani metrażu, ani też nie zaciąga tam przedsiębiorców. Nawet z tymi, z którymi rozmawiałam, kiedy pytałam czy korzystają w jakiś sposób z parku, nie słyszałam odpowiedzi pozytywnej.
Wiec jest to czas, aby zastanowić się jak usprawnić park.

Na te słowa minister zareagował Daniel Kulig, dyrektor ełckiego technoparku. Poniżej jego oświadczenie.

"Olbrzymim rozczarowaniem była dla mnie wypowiedź Minister Jadwigi Emilewicz udzielona podczas konferencji prasowej promującej kandydatów Porozumienia Gowina w wyborach samorządowych w Ełku. Pani Minister rażąco minęła się z prawdą, wypowiadając się o ełckim Parku Naukowo-Technologicznym. Powierzchnia biurowa i produkcyjna w Parku, wynosząca około 1250 metrów kwadratowych, jest w 100% zajęta przez przedsiębiorców. Działa u nas w tej chwili 21 firm, zatrudniających około 60 osób, a w sumie od 2012 roku przewinęło się przez Park 39 firm. Fakty przeczą słowom pani Emilewicz, jakoby metraż Parku był niewykorzystany. Wręcz przeciwnie, jest 5 firm oczekujących na moment, gdy miejsce w Parku będzie dostępne. Współpracujemy z firmami spoza Parku, jak również aktywnie poszukujemy nowych przedsiębiorców, czego przykładem jest zbliżający się Konkurs "Twój start-up - Twoja przyszłość".
Zainteresowaniem cieszą się również tereny inwestycyjne wokół Parku. Do tej pory, również dzięki aktywności Parku, zakupione zostały 3 działki przez firmy Comeco, Martex i Vermiculit. Na zakupionych działkach powstają zakłady produkcyjne, w których utworzonych zostanie wiele nowych miejsc pracy.
Przedstawione fakty przeczą słowom pani Emilewicz. Nasuwa się pytanie: czy Minister wykazała się brakiem wiedzy, czy może została przez kogoś celowo wprowadzona w błąd? Czy Pani Minister próbowała nawiązać kontakt z firmami działającymi w Parku lub z administracją? Wydaje się to raczej wątpliwe, ponieważ jej słowa wskazują na coś zgoła odmiennego.
Warto w tym miejscu wskazać na fakt, że kilka tygodni temu wysłaliśmy do pani Minister zaproszenie na organizowane przez nas wydarzenie, na które otrzymaliśmy odpowiedź odmowną. Z pewnością gdyby pani Emilewicz zaszczyciła nas swoją obecnością, to mogłaby się osobiście przekonać, że obraz rzeczywistości jest kompletnie inny, niż przedstawiony przez nią podczas konferencji prasowej".Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (55) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jan #2577748 | 69.125.*.* 11 wrz 2018 10:13

  Jezeli inwestycja jest nierentowna albo nikt tego nie chce to kosciol przygarnie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ad. #2577618 | 83.9.*.* 11 wrz 2018 07:48

   Na banerach napisał lubię to miasto i chce dla niego pracować. . Za 15 tysięcy miesięcznie samochód z pełnym bakiem, każdy by chciał, 12 lat w urzędzie razy 15 tysięcy za taką skromną sumę pracował biedaczek. My pracujemy za 1500 zł.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Dar #2577613 | 83.9.*.* 11 wrz 2018 07:43

    Możesz wymyślać wszystko ale mieszkańcy już Ciebie maja dość za sprzedaż spółek miejskich za brudne jezioro i plażę przy nim za miliony, za sprzedaż działek przeznaczonych pod szkole na Osiedlu Tuwima Za milion dotacji rocznie do PT,za sprzedaż pięknych parków przy ulicy AK developerom. Długoletnie rządzenie udowodnione naukowo to kliki, układy i klany familijne. Skłócony że wszystkimi z wójtem nie rozmawia od 4 lat. Pracownicy urzędu zarabiają po 30 latach pracy 2000 zł jaka ich emeryturą czeka. Miasto przez15 lat nie pozyskało żadnych inwestycji. Młodzież uciekła w popłochu. Trzymają tam kciuki za twoją porażkę by kiedyś wrócić do innego uprzemysłowionego miasta. Pojmij w końcu człowieku że szkodzisz już miastu. Ciekawsze pozycje trochę później.

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Ad #2577607 | 83.9.*.* 11 wrz 2018 07:23

     Wszyscy czekają na ślub i 3 synów. Obiecałeś mamy dowód. Czy to jest obraza. A tak na poważnie wiemy kim jesteś.

     Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. Tomek #2577437 | 89.228.*.* 10 wrz 2018 21:30

     Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. @ Do Redakcji , Bardzo proszę o usuwanie komentarzy które obrażają mnie , dziękuję i życzę miłego wieczoru .

     Pokaż wszystkie komentarze (55)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages