Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Koniec z przejazdem na Sikorskiego? Prezydent: "Budowa jest pewna"

2018-09-11 11:50:00 (ost. akt: 2018-09-11 12:35:44)

Autor zdjęcia: red

Trwają dyskusje na temat budowy estakady drogowej od ul. Sikorskiego do Łukasiewicza. Jak zapewniają władze, budowa jest już pewna.

Nie da się ukryć, że przejazd kolejowy na ul. Sikorskiego nierzadko przysparza kierowcom irytacji. Szczególnie w określonych godzinach popołudniowych. Kiedy przejazd się zamyka, w korku kierowcy stoją od przejazdu aż do skrzyżowania Sikorskiego z Gdańską lub dalej. Złośliwi twierdzą, że kiedy przez miasto przejeżdża pociąg, cały Ełk staje w miejscu. Te problemy mają się skończyć. Co prawda rozwiązanie jest jeszcze w odległej perspektywie czasowej, ale jest.

Wszystko za sprawą dwóch ważnych dla regionu inwestycji kolejowych — budowy trasy Rail Baltica i modernizacji połączenia z Olsztynem. W chwili obecnej PLK PKP zleciły wykonanie projektów związanych z modernizacją torowisk w związku z wymienionymi inwestycjami. Trwają teraz rozmowy o różnych koncepcjach projektowych. Ważnym dla ełczan punktem tych rozmów jest pomysł na budowę estakady drogowej od ul. Sikorskiego do ul. Łukasiewicza. To oznaczałoby, że kierowcy w ogólne nie musieliby zawracać sobie głowy przejazdem. Jak informuje ratusz, jedna z takich rozmów odbyła się w ubiegłym tygodniu między prezydentem Ełku Tomaszem Andrukiewiczem a oficjelami: Jerzym Szmitem z PKP TELKOL, Pawłem Czemielem (doradca ministra infrastruktury, kandydat do sejmiku z listy PiS) i Wojciechem Kossakowskim (poseł PiS).

— Rozmowy dotyczyły rozbudowy i modernizacji infrastruktury kolejowej w Ełku, m.in. Rail Baltica, linii kolejowej Ełk – Olsztyn oraz wykonania projektów technicznych budowy estakady łączącej ulicę Sikorskiego z ul. Łukasiewicza, która poprowadzona zostanie w celu upłynnienia ruchu i podniesienia bezpieczeństwa na tych przejazdach. Prezydent złożył propozycje projektantom, by wybudować nad przejazdem wiadukt – estakadę. Prezydent poprosił też o wsparcie tych działań Jerzego Szmita, Wojciecha Kossakowskiego oraz Pawła Czemiela — czytamy w komunikacie miejskiego ratusza.

Zapytaliśmy prezydenta, na ile pewna jest budowa estakady.

— To jest projekt realizowany centralnie, my jako właściciel dróg przedstawiamy swoje propozycje. Zaproponowaliśmy rozwiązania, które póki co projektantów satysfakcjonują. Dla nas istotne jest to, żeby te dwa projekty (Rail Baltica i modernizacja trasy do Olsztyna - red.) były uwspólnione i się zazębiały — odpowiedział prezydent.

Dodał, że budowa jest pewna w ciągu najbliższych 4-5 lat.

mro
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (43) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kB #2579770 | 89.228.*.* 13 wrz 2018 18:58

  A obecny Pan Prezydent Miasta mógłby pokazać choć zalążek pomysłu estakady? Nie widzę możliwości budowania tego rozwiązania bez obniżenia torowiska - ale zaraz mamy bocznicę, bodajże SM Świtu, więc torowisko nie może być obniżone, zatem estakada będzie wywalona w niebo...Problem jest, ale nie chodzi o to by rzucać pomysłami i decydować pojedynczo o losie miasta. Kolejny raz słyszę o jakimś pomyśle, ale bez pokazania projektu i bez omawiania go z mieszkańcami Ełku...dziwne obyczaje...

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Zawiedziony #2579328 | 5.172.*.* 13 wrz 2018 08:56

   Głosowałem na Dobro, ale odkąd zaczęli aktywnie popierać PIS i szukać u nich poparcia to zawiodłem się, koalicja Dobro W i PIS przeraża mnie, dlatego nawet nie będe miał cienia zawahania głosując na opozycję

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Milena #2578727 | 94.254.*.* 12 wrz 2018 14:01

   Sporo zrobił ale już widać że sporo zaniedbał, Ełczanie pracują poza miastem młodzi wyjeżdżają masowo brak kontaktu z biznesem stagnacja nas czeka trzeba zaufać Pani Annie Wojciechowskiej

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Tomek #2578665 | 89.228.*.* 12 wrz 2018 13:09

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Tomasz Andrukiewicz , Najlepszy Prezydent w dziejach EŁKU , czy wam to się nie podoba czy nie YEA . ! ! !

    1. Wyborca #2578463 | 83.9.*.* 12 wrz 2018 08:38

     My temu Panu podziękujemy, czy zdajecie państwo sobie sprawę ile on już urzęduje. 12 lat i zabiega o następne 5 to byłoby 17. Jeśli ktoś posprzątał miasto od zewnatrz i nic nic więcej nie potrafił to nie zrobi nic lepszego w następnej kadencji. Mnie osobiście chodzi o inwestycje. Bez tego miasto umiera. Nie zapominajmy że razem z nim rządziło Dobro Wspólne Na stronach mam prawo wiedzieć Ełcka rada jest pokazywana na czerwono w głosowaniach. Tak klakierskiej rady nie ma całej Polsce o tym też powinniśmy pamiętać. Pan A i DW odpowiadają za te 12 lat tak samo. Kiedy idę przez Ełk i widzę zlikwidowane w centrum dwa piękne parki i został już tylko jeden który wg nowego prawa PiS może też być sprzedany developerom ogarnia mnie przerażenie. Skoro ktoś to zrobił z tymi dwoma może zrobić to i z tym głównym. Banki naciskaj na spłatę gigantycznych długów. Obecnie oficjalnie 80 mln. Możliwość zmian mamy co 4 lata idźmy na wybory by pokazać że nie jest nam obojetna przyszłość naszego pięknego grodu. Jego piękność co roku maleje choćby ze względu na zatrute jezioro ale mądry przygotowany włodarz może zacząć naprawę choć wszyscy wiemy że będzie to kosztowne. Długoletnie rządzenie to udowodniono w badaniach korupcja układy, i kliki rodzinne zaczyna się zabieganie o następne kadencje. My możemy to uporządkować bo następna możliwość będzie dopiero za 5 lat. Bywam często służbowo w Suwałkach zawsze jadę do strefy przemysłowej która robi wielkie wrażenie. Kiedy będziecie państwo w Suwałkach zajęcie tam choć na kilka minut. Zobaczycie przepiękne zakłady w których pracuje wiele osób nawet z Ełku. Na mnie wrażenie robi fabryka gdzie pod dachem są 42 hektary.Gdyby choć cześć funkcjonowała w Ełku. Zapobiegajmy desperadzkim krokom A takim jak plan sprzedaży wodociągów cz PEC. Ostatnich przenoszących dochód dla miasta.

     Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

     Pokaż wszystkie komentarze (43)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages