Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Kto będzie prezydentem Ełku? Zapraszamy na otwartą debatę z kandydatami

2018-09-19 17:20:00 (ost. akt: 2018-09-21 20:05:09)

Ełczanie zainteresowani przyszłością swojego miasta - to dla Was. Debata prezydencka na żywo, którą organizujemy wspólnie z ełcką filią Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku odbędzie się już 12 października.

Wielu czytelników pytało nas, czy zorganizujemy przedwyborczą debatę kandydatów na prezydenta Ełku. Teraz możemy już odpowiedzieć na to pytanie oficjalnie: tak, zorganizujemy.

Zapraszamy na otwartą debatę z udziałem publiczności, którą organizujemy 12 października wspólnie z ełcką filią Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku przy ul. Grunwaldzkiej 1. Debata odbędzie się o godzinie 17:00 w auli głównej (sala 32).

— To od studentów wyszła inicjatywa zorganizowania takiej debaty. Doszliśmy do wniosku, że to bardzo dobry pomysł, chociaż sama uczelnia – jako podmiot – jest apolityczna. Mamy ku temu doskonałe warunki lokalowe – dużą aulę i obszerny parking — mówi dr Karol Kowalewski, dziekan uczelni. — Zdecydowanie ważniejsza od spraw technicznych jest jednak realizacja celów społecznych. Podczas wyborów samorządowych wybieramy bowiem zdecydowanie więcej niż osobę prezydenta czy wójta. Stawiając symboliczny krzyżyk obok nazwiska kandydata wybieramy strategię rozwoju naszego miasta i gminy, czyli przyszły kształt naszego najbliższego otoczenia. W związku z tym każdy wyborca powinien dobrze zapoznać się z programem poszczególnych kandydatów, a także poznać ich bliżej. Z tego miejsca chciałbym również podziękować redakcji Rozmaitości Ełckich, które zgodziły się być współorganizatorem tego wydarzenia i wspierają nas na każdym kroku jego realizacji. Podczas debaty nie zabraknie na pewno trudnych pytań. Dlatego już dziś gorąco zapraszam na debatę prezydencką wszystkich tych, którym los naszego miasta nie jest obojętny.

Przygotowaliśmy we współpracy z uczelnią ramowy plan debaty. W pierwszej części kandydaci odpowiedzą na wcześniej przygotowane pytania w trzech blokach tematycznych: 1) rynek pracy i gospodarka, 2) polityka społeczna i opieka zdrowotna, 3) oświata, kultura, sport. W kolejnej części kandydaci odpowiedzą na pytania ełczan, które wcześniej zbierzemy i wyselekcjonujemy za pośrednictwem naszego Facebooka. Trzecia część to odpowiedzi kandydatów na pytania z publiczności. W ostatnim bloku kandydaci będą mieli czas na wzajemne zadawanie sobie pytań.

Szykuje się wielkie wydarzenie. Będziemy je transmitować na żywo na naszym Facebooku, tak aby dotrzeć do możliwie szerokiego grona odbiorców.

Więcej szczegółów już wkrótce. Do zobaczenia!

http://m.wm.pl/2018/09/orig/widebillboard-495026.jpg

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages