środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Anna Wojciechowska o swojej wizji Ełku

2018-09-20 09:00:00 (ost. akt: 2018-09-20 09:53:08)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Kandydatka na prezydenta Ełku startująca z komitetu Koalicji Obywatelskiej zaprezentowała w środę (19.09) swój program wyborczy. Hasło, z którym idzie po najważniejsze w mieście stanowisko to: "Pięknie już jest. Teraz gospodarka".

W środę kandydatka na prezydenta Ełku Anna Wojciechowska podsumowała na konferencji prasowej główne punkty swojego programu wyborczego. Zgodnie z wcześniejszą linią argumentacji, Wojciechowska skupiać się będzie na ekonomii.

— Czy chcielibyście państwo, aby mówiono o naszym mieście, że jest nie tylko piękne, ale również rozwinięte gospodarczo? Rozmawiałam z mieszkańcami, ełczanie chcieliby godnie zarabiać. Do tej pory Ełk rozwijał się tylko wizualnie — powiedziała Anna Wojciechowska. — Moim marzeniem jest, aby młodzi ludzie po skończeniu studiów wracali do Ełku, by móc tu godnie zarabiać. Nie zapominam też o seniorach, by mogli pięknie odpoczywać w naszym mieście.

Anna Wojciechowska chce skupić się na sprowadzaniu inwestorów z branży turystycznej oraz wsparciu przedsiębiorców dopiero rozpoczynających prowadzenie własnego biznesu. Proponuje utworzenie Centrum Obsługi Inwestora, gdzie przedsiębiorcy mogliby liczyć na kompleksową obsługę i pomoc w procesie przygotowania inwestycji do realizacji. Mówiła, że bardzo ważnym punktem w jej prezydenturze będzie dobra współpraca z gminą Ełk, która, jak zaznaczyła, w tej chwili praktycznie nie istnieje.

—Ludzie pracujący w mieście często mieszkają w gminie i na odwrót. Gmina jest pierścieniowa, dobre stosunki i współpraca będą działać korzystnie dla nas wszystkich — przekonywała kandydatka.

Nie wyklucza też poszerzenia granic miasta, planuje wprowadzać ulgi podatkowe dla przedsiębiorców. Obiecała też powołać wyższą uczelnię państwową.

— Nie takiej uczelni zawodowej, której kierunki nauczania byłyby narzucone. Najpierw trzeba przeprowadzić kompleksowe badanie rynku by ustalić, na jakie branże jest zapotrzebowanie i jakie firmy będą zatrudniać w naszym mieście — mówiła Wojciechowska.

Jak zaznaczyła Anna Wojciechowska, ekonomia jest najważniejsza, ale jej rozwój nie jest jedyną potrzebą mieszkańców Ełku. Obiecała w dużej mierze poświęcić czas rozwojowi infrastruktury, budowie parkingów, również wielokondygnacyjnych, a także tworzeniu mieszkań komunalnych.

Kandydatka mówiła też o żłobkach, przedszkolach i szkołach na osiedlach lub przy zakładach pracy oraz o indywidualnych szafkach szkolnych dla każdego ucznia. Ważnym punktem było też stworzenie karty analogicznej do funkcjonującej już Ełckiej Karty Rodziny 3+ karty samotnego rodzica. Wspominała też o potrzebie darmowej komunikacji miejskiej dla dzieci i seniorów oraz tworzeniu świetlic z animatorami na każdym ełckim osiedlu.

Anna Wojciechowska w celach oszczędnościowych planuje włączyć Zespół Inwestycji ponownie w strukturę organizacyjną ełckiego ratusza, a także korzystać z programów unijnych na profilaktykę zdrowotną.

— Mamy programy regionalne w RPO Warmia i Mazury, są bardzo duże pieniądze do wzięcia, jakoś do tej pory nie udało nam się pozyskać tych pieniędzy, po prostu nie sięgaliśmy po nie. Ale są programy na profilaktykę chorób krążenia, czy boreliozy — mówiła Anna Wojciechowska. I dodała, że chciałaby stworzyć centrum rehabilitacji, do którego dostęp byłby szybki i wygodny.

Wojciechowska zapowiedziała, że latem chciałaby z promenady zrobić tzw. deptak, czyli zamknąć promenadę dla ruchu samochodowego, poza dostawczymi. Chciałaby też stworzyć strefę SLOW służącą wypoczynkowi, podładowaniem telefonu czy komputera. Zaznaczyła też, że ważne będzie dla niej oczyszczenie wód Jeziora Ełckiego i zarybienie go.Polub nas na Facebooku:

Komentarze (49) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wyborca #2599500 | 83.9.*.* 11 paź 2018 14:07

  Moja babcia powiedziała to nie facet a troki od kaleson. Zganiłem babcię.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Waldemar #2599493 | 83.9.*.* 11 paź 2018 14:01

  Głosujemy na Panią Annę Wojciechowską Wojciechowska bo temu Panu już się wszystko myli. Zamiast przedstawiać swój wątpliwej jakości program ciągle czyta program Wojciechowskiej jako swój. Żona mówi oj chyba źle z nim.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Adam #2599487 | 83.9.*.* 11 paź 2018 13:53

  Żeby zarządzać miastem trzeba być przygotowanym zawodowo mieć wiele dobrych kontaktów w ważnych urzędach spotykać się z ludźmi, przyjaźnić.O preziu wiadomo że zostawilo go wiele narzeczonych o czy sam informował. Dobre kontakty potrzebne nie po to by pod stołem załatwiać po cichu sprawy ale by ktoś życzliwy doradził poinformował co możemy np przegapić. Prezio to konfliktowy człowiek biega szaleje po korytarzach rozstawia po kątach tak mówią sami pracownicy. Rządzą miastem trzeba siadać w samochód i szukać. Jestem przekonany że większość inwestycji w Suwałkach powstało dzięki staraniom władz a kilka być może zaproponowali sami inwestorzy. W Ełku w jednym radyjku co tydzień ta sama gadka że nowa kostka tam, rozwalony piękny mosteczek drewniany a podbudowano zelazne straszydło. Że oddano 200 M ścieżki rowerowej a w Suwałkach oddano 30 km ścieżki do Sejn. Już mieszkancy nie zniosa więcej tego chwalenia się błahostkami. Czekali tyle lat na informacje ze powstanie zakład gdzie będzie 500 miejsc dobrze płatnej pracy a nie browar produkujący watpliwej jakości trunek za 6,50 butelka zatrudniający 6 Ukraińców. Konieczna zmiana by wreszcie zbadać faktyczne zadłużenie miasta funkcjonowanie spółek oraz ostatecznie wyjaśnić próbę sprzedaży wodociągów i PEC. I wreszcie zająć się problemami mieszkańców jak np osiedla Pod Lasem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Dariusz #2597214 | 83.9.*.* 8 paź 2018 16:26

  Wiem jedno ten facet już nawet wyraźnie nie mówi. Ten jego film przy maszynach na strefie gdzie młoty waliły. Jest jakiś dziwny o nic nie posadzam ale wiewiórki plotkuja. Stał roztrzesiony Jąkał się to prawie bełkot którego nie można było zrozumieć. Wiemy nerwy stołeczne kusi nadal. Ale pora na zmiany. To 12 lat nieróbstwa inwestycyjnego. Żegnaj Pan już 3 kadencje i nie daj Panie Boże następnej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Hubert #2597205 | 83.9.*.* 8 paź 2018 16:19

  Jeśli watpicie czy można sprowadzić inwestorów pojedzcie zobaczyć jak się to robi do Suwałk. Obecnie trwa budowa drugiej części fabryki forte. Płyty wiórowe już są produkowane w kwietniu ruszyła budowa fabryki mebli. Razem pracę tam znajdzie 1000 osób. Trzeba tyłek ruszyć i trochę pomyśleć a nie tak jak wasz prezio kwiatki mostki I małpi gaj. I układy dla kolesi prezes MZK TO BRAT STAROSTY. W Suwałkach ruszyła budowa Lotniska. Centrum handlowe z markowymi firmami hala widowiskowo sportowa. Wielkie osiedle mieszkaniowe. Jest ścieżka rowerowa 30 km. Do sejn. Co wam jeszcze wymieniać klakierzy prezia myślicie że mieszkańcy to idioci. Czy Suwałki są w innym kraju czy inne ich obowiązuje prawo. Dopóki tam nie pojedziecie zobaczyć, będziecie oczerniac ludzi którzy mają pomysł na miasto przemysłowe. Z którego uciekł kto mógł z młodych. Płacą wam I klepiecie bzdury ja pokazuje wam fakty. Wasz prezio wypłukany z pomysłów których nigdy właściwie nie miał. Lampki lampeczki migajacej światełka na mostach. Oszpecony plac Przy pomniku Papieża. Mostki mosteczki kosztują miliony a kierowcy MZK ZARABIAJĄ PO 1700 ZŁ. Dość tego nieudacznika który kopiuje od kogoś program bo juz nie jest w stanie nic wymyślić. Mieszkańcy go ocenia wreszcie zobaczyli tę katastrofalną stronę miasta. Wreszcie zobaczyli że dobrzaki dbają o swoich a my mieszkańcy na samym końcu. Prezio sprzedał developerom dwa ostatnie piękne skwery przy ul. Armii Krajowej już tam się leje beton.co go obchodzi że tam odpoczywali emeryci. Banki upominają się o odsetki od zadłużenia 11 mln rocznie. Sam dług to ok 100 mln. Mamy więcej sensacyjnych wieści ale to trochę później.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (49)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages