Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Statuetki Białej Lilii trafiły do zasłużonych ełczan

2018-09-27 20:25:44 (ost. akt: 2018-09-27 20:45:52)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Nagrody Białej Lilii 2017 zostały przyznane. Statuetki trafiły do osób, firm, drużyn i grup za szczególne osiągnięcia w ubiegłym roku oraz za całokształt działalności.

Od 2007 roku w Ełckim Centrum Kultury cyklicznie odbywa się gala Nagród Białej Lilii. Nagrody przyznawane są przez Prezydenta Miasta Ełku za wybitny wkład w rozwój i promocję miasta.

Ideą jest wyróżnienie osób, które w sposób szczególny swoją codzienną pracą, aktywnością i zaangażowaniem służą miastu oraz jego mieszkańcom i przyczyniają się do promowania Ełku.

W tym roku kapituła przyznała statuetki w ośmiu kategoriach. Biała Lilię w kategorii Postawa Godna Naśladowania otrzymała Ewa Maciejewska, prezes Stowarzyszenia Onkoludki i organizatorka corocznego dobroczynnego koncertu na rzecz wsparcia chorych dzieci i ich rodzin.

- Dziękuję za nagrodę i jestem z niej bardzo dumna. Chciałabym podziękować też w imieniu wszystkich Onkoludków. Nie robię tego wszystkiego dla siebie. Robię to, aby nasi podopieczni i ich rodziny mogły chociaż na chwilę zapomnieć o trudach zmagania się z chorobą. Mam nadzieję, że to mi się udaje - mówiła Ewa Maciejewska.

Wyróżnienie w tej kategorii trfiło do Zuzanny Obryckiej oraz sióstr Benedyktynek Misjonarek. Z kolei Nagroda Specjalna trafiła do komendanta ełckiej i wojewódzkiej straży pożarnej w stanie spoczynku, Mirosława Hołubowicza.

- Jestem bardzo wzruszony i zaskoczony. Całą służbę, 36 lat, starałem się realizować przede wszystkim dla dobra mieszkańców Ełku i regionu. Moje starania nie byłyby możliwe, gdyby nie zespół ludzi z którymi pracowałem, należą się im ogromne podziękowania. Każdy szef jest tak mocny, jak jego zespół i wszystkie moje drobne zwycięstwa to ich zasługa - mówił podczas odbierania statuetki Mirosław Hołubowicz.

Wyróżnienie trafiło do Zofii Kowalczyk. Z kolei wyróżnieniem w kategorii artystycznej pochwalić się może chór "Pojezierze" z dyrygentem Danielem Szejdą na czele. Nagroda główna trafiła do Ewy Awramik i Marcina Pyciaka, organizatorów koncertu świątecznych kolęd, którego ełczanie mogą słuchać już od 25 lat. Mecenasem Kultury w tym roku zostało Stowarzyszenie Mniejszości Narodowej Niemieckiej Mazury w Ełku.

Wyróżnienie w kategorii Ambasador Roku trafiło do Szkolnego Klubu Europejskiego działającego w Zespole Szkół nr 2. Z nagrody głównej może cieszyć się obchodzący w tym roku 40-lecie Ełcki Klub Karate Kyokushin. Statuetkę odebrał Remigiusz Karpiński, trener i promotor ełckich karateków, którzy poszczycić się mogą nie lada osiągnięciami na arenach polskich i międzynarodowych.

Sportowcami roku zostali Michał i Łukasz Kolendowie, ełccy koszykarze na co dzień grający w Treflu Sopot. Obaj są wychowankami ełckiego Nenufara 5 i podopiecznymi Edwarda Traskowskiego, który w ich imieniu odebrał nagrodę. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał zawodnik Team MMA Ełk Adrian Dobrzycki.

Przedsiębiorcą Roku został Mazurski Browar Sp. z o.o., któremu przez dwa lata istnienia udało się znacząco rozszerzyć swoją działalność. Nagrodę odebrała dyrektor browaru, Iryna Pesina. Natomiast Mecenasem Sportu została firma Plastimet.

mro


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. z Ełku #2595565 | 176.221.*.* 6 paź 2018 08:23

  To jest skandal! Te "lilijne" nagrody co roku były przyznawane o wiele później, pod koniec października. Teraz nasze dobrzaki z roztańczonym wodzem w roli głównej, szybciutko postanowili jeszcze przed wyborami podkręcić swoją kampanię tą żałosną imprezą. To się odbyło w ramach kampanii wyborczej! Za nasze pieniądze rozbudowują sobie grono swoich wyznawców! Wstyd i skandal!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Alina #2591719 | 83.9.*.* 30 wrz 2018 16:31

  12 lat i koniec tej zabawy w miasto. Chyba temu Panu coś kiedyś nie wyszło bo dookoła zabawki a fabryk brak. Młodzi zwiali w świat. Ośmiesza się banera i chce naprawiać co sam zepsuł i nie zrobił. Kto Panu powiedział że pan może psuć dalej. Teraz my wyborcy damy Panu czerwoną kartkę. Musi przyjść ktoś nowy kto zajmie się Przedsiebiorczością a nie lasem w mediach. Czas jest nieubłagany bankructwo miasta stoi za progiem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Adam #2591705 | 83.9.*.* 30 wrz 2018 16:15

  Wykorzystajmy sytuację która w samorządach wydarzy się dopiero za 5 lat.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Henryk #2591640 | 83.9.*.* 30 wrz 2018 14:21

  Sukcesów brak akurat się napatoczyli Ukraińcy i produkują Ściochy jak ktoś napisał. 6 zł butelka to przesada. Preziowi w tym paśmie 12 letnich porażek to i ściochy smakują.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Mecenas #2590523 | 94.254.*.* 28 wrz 2018 13:10

  Elyty Ełckie się bawią się za moje podatki a lud tyra za najniższą krajową, ja sobie radze świetnie ale kiedy ci na dole są niezadowoleni i opuszczają Ełk i ja tracę a w dłuższej perspektywie straci cały Ełk smutne

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (12)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages