Nasi kolarze jechali w Szymanach

2018-10-02 11:00:00(ost. akt: 2018-10-02 11:28:32)
Reprezentanci naszego regionu z zespołu MTB Ełk-Prostki startowali pod koniec września w rajdzie Milko Mazury MTB w Szymanach. Poszło im naprawdę świetnie.
W ubiegłą niedzielę 30 września reprezentanci naszego regionu z klubu MTB Ełk-Prostki startowali w ostatnim etapie Milko Mazury MTB, tym razem areną rywalizacji były Szymany z portem lotniczym na czele. Nasi kolarze poradzili sobie jak zwykle świetnie, udało się im zająć kilka czołowych lokat.

— Trasa była skomplikowana. Było duży wymagających technicznie singli, podjazdów i bardzo szybkich zjazdów. Musieliśmy sobie radzić tez z okazjonalnym piachem i korzeniami na ubitych dróżkach. Ogólnie start był bardzo udany, pogoda dopisała mimo silnego wiatru. MTB Ełk-Prostki zajęło jako drużyna czwarte miejsce w ogólne klasyfikacji Milko Mazury MTB, co traktujemy jako ogromny sukces — powiedział Dariusz Gajdziński, lider zespołu.

Na najkrótszym dystansie dla najmłodszych pierwsza na linię mety dojechałą Alicja Lachowicz. Drugi wśród chłopców był Kamil Gutowski. Ze złotem do domu wróciła też Maja Kateszczenko, natomiast czwarty w kat. NM2 był Oskar Kupiecki. Na 37 kilometrach jechał: Szymon Gryn (1. miejsce w kat. HM1), który zakończył rajd jako pierwszy w kategorii Open. To kolejny doskonały start młodego zawodnika. Na piątym miejscu w kat. HM5 ukończył wyścig Janusz Supiński, także piąty, w lat. HM2, był Mateusz Chmielewski. Dariusz Gajdziński w kat. HM5 zdobył siódmą lokatę.
Na najdłuższym dystansie 111 kilometrów jechał Marcin Mróz. Były to mistrzostwa Polski w Maratonie MTB Masters II. Zawodnik MTB Ełk-Prostki zajął piąte miejsce.