Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Nastolatka przyniosła do komendy znaleziony portfel, w którym było 1500 zł

2018-10-08 13:18:32 (ost. akt: 2018-10-08 13:19:21)

Oddać zgubę właścicielowi - niby prosta rzecz, która nie wymaga wiele wysiłku, a może sprawić, że na czyjejś twarzy pojawi się radosny uśmiech. Niestety nie każdy potrafi zdobyć się na taki gest. Na szczęście 16-letnia Ola z Ełku należy do tych osób, których zachowanie można stawiać za wzór.

Wyobraźmy sobie, że gubimy portfel, w którym były dokumenty i znaczna suma pieniędzy. Każdy z nas w takiej sytuacji miałby nadzieję, że znajdzie się uczciwy znalazca, który sprawi, że wszystko wróci do nas. A jak wielu z nas zdecydowałoby się wykonać ten wysiłek, poświęcić swój czas, by taką zgubę zwrócić właścicielowi?

Jedną z takich osób jest 16-letnia Ola z Ełku. Nastolatka czekała na autobus na przystanku MZK przy ulicy Jana Pawła II. Rozglądając się zauważyła leżący portfel, w którym było 1500 zł, dokumenty właściciela i karty bankomatowe. Dziewczyna początkowo próbowała odnaleźć właściciela poprzez internetowy portal społecznościowy i osobiście przekazać mu zgubę. Kiedy nie udało jej się ustalić go w ten sposób, postanowiła przynieść portfel do Komendy Powiatowej Policji w Ełku. Policjanci korzystając z dostępnych narzędzi szybko ustalili właściciela zguby i przekazali mu portfel, pieniądze i pozostałe rzeczy.

Ola jest uczennicą klasy pierwszej I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku. Jak sama mówi, nie mogła postąpić inaczej. Dodaje, że nie miała żadnych wątpliwości, że znalezione pieniądze trzeba zwrócić właścicielowi, tak została wychowana przez rodziców i było to dla niej rzeczą naturalną. Poza tym wyobraziła sobie co musi czuć osoba, która zgubiła taką sumę pieniędzy. Taka postawa nastolatki to przykład uczciwości godnej naśladowania.

źr. KPP Ełk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. trew #2598228 | 37.248.*.* 9 paź 2018 21:36

  Gratuluję, Olu, gratuluję także Twym rodzicom, że wychowali Cię na empatycznego i uczciwego człowieka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. X #2597110 | 89.228.*.* 8 paź 2018 13:23

  Jak wiele nie trzeba by spowodować radość dla drugiej osoby. BRAWO MŁODA DAMO :-)

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages