środa, 22 stycznia 2020. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

McDonald's się buduje, kierowców czeka półtora miesiąca utrudnień w ruchu

2018-10-09 14:00:00 (ost. akt: 2018-10-09 14:16:18)

Autor zdjęcia: Pixabay

Przez półtora miesiąca kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu w okolicy ronda przy ul. Suwalskiej. To efekt budowy restauracji McDonald's.

Ulica Suwalska i Rzemieślnicza przejdą przebudowę w związku z powstawaniem restauracji McDonald's tuż obok ronda. Prace rozpoczną się w środę i potrwają około półtora miesiąca. Do końca inwestycji miasto będzie prowadziło nadzór pod kątem zgodności realizacji prac z założeniami projektu odnośnie przebudowy odcinka ulicy Suwalskiej w zakresie wykonania lewoskrętu wjazdu na teren McDonalds-a (jadąc od strony ronda).

Przebudowa dróg związana z powstaniem restauracji McDonald's wymaga podzielenia prac na etapy. W pierwszym drogowcy poszerzą jezdnię na odcinku od ronda w kierunku stacji ORLEN. Ruch pojazdów będzie się odbywał pasem do jazdy na wprost. Wyłączony zostanie prawoskręt do stacji paliw, a kierowcy pojadą z prędkością najwyżej 30 km/h. W drugim etapie drogowcy przebudują wyspę dzielącej prace na nitce wjazdowej do miasta od ronda w kierunku stacji ORLEN. Ruch pojazdów będzie się odbywał pasem do jazdy na wprost oraz uruchomiony zostanie prawoskręt do stacji paliw. Pas wyjazdowy z miasta zostanie zawężony do 3 metrów. Ostatni etap to wykonanie zjazdu z ulicy Rzemieślniczej oraz wykonanie odcinka drogi ul. Rzemieślniczej i Bursztynowej. Wyjazd z ulicy Rzemieślniczej do ulicy Suwalskiej zostanie zamknięty. Odcinek ulicy Rzemieślniczej od wysokości budynku nr 10 do ulicy Suwalskiej zostanie wyłączony z ruchu pojazdów (mieszkańcy będą mogli dojechać do swoich posesji). Dojazd do ulicy Rzemieślniczej i ul. Bursztynowej możliwy od ul. Przemysłowej.

— Za dwa lata po przejęciu przez miasto odcinka obwodnicy w związku z budową trasy Via Baltica będziemy chcieli wykonać dodatkowe pasy ruchu prowadzące do ronda i uczynić je dwupasmowym, tak aby upłynnić tam ruch. W tej chwili miasta nie jest właścicielem tej części drogi, ale w pobliżu ul. Suwalskiej staramy się robić takie udogodnienia, żeby zarówno klienci restauracji i mieszkańcy mieli wygodne wjazdy i zjazdy — powiedział prezydent Tomasz Andrukiewicz.

opr. mro, źr. UM Ełk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dziadka Stalina duch #2598916 | 159.205.*.* 10 paź 2018 19:38

  to już nam teraz w Ełku ,tylko ptasiego mleka będzie brakowało i może jeszcze rzeki Ełk miodem i mlekiem płynącej . To już my som Pany na poziomie Ełropejskim . Szkoda tylko że aby zarobić na tego Maka ,trzeba będzie starą do Niemiec wysyłać do podcierania doopy seniorom . Ach, polska rzeczywistość.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Anonim #2598612 | 5.172.*.* 10 paź 2018 14:07

   Którego kandydata to zasługa? Stawiam na Wilocha bo on niemal każdą inwestycję w naszym mieście pomógł wybudować. (żart oczywiście)

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. M. #2598571 | 81.190.*.* 10 paź 2018 13:06

   Może uda się spędzić święta w McD?? :)

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. cool #2598450 | 83.6.*.* 10 paź 2018 09:35

   Zachodni syf dla idiotów

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages