Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Anna Wojciechowska o zdrowiu, edukacji i sporcie

2018-10-09 14:35:22 (ost. akt: 2018-10-09 14:53:26)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Anna Wojciechowska podczas wtorkowej (9.10) konferencji prasowej zaprezentowała swoje pomysły w kwestiach zdrowia, profilaktyki i polityki społecznej. Była też mowa o edukacji, kulturze oraz sporcie i turystyce w naszym mieście.

Kandydatka na prezydenta Ełku Anna Wojciechowska startująca z listy PO i .Nowoczesnej zorganizowała we wtorek 9 października kolejną konferencję prasową. Pierwsza jej część dotyczyła zdrowia, profilaktyki oraz polityki społecznej.

— W naszym mieście funkcjonuje już karta dużej rodziny – Karta 3+ oraz Karta Seniora. Stworzę również Kartę Samotnego Rodzica, która obejmowałaby ulgi i dofinansowania dla osób samotnie wychowujących dzieci — mówiła.

Wojciechowska zapowiedziała, że wprowadzi bezpłatną komunikację miejską dla seniorów i dzieci. Mówiła również o potrzebie aktywizacji starszych mieszkańców miasta.

— Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że starość może być straszna, jeśli jest samotna. Jesień życia powinna być pełna nowych wrażeń, w końcu to czas kiedy wreszcie powinniśmy mieć czas na wszystko. Stawiam na spotkania integracyjne. Ważne jest to aby miejsc do spotkań było jak najwięcej i żeby nie były one ulokowane tylko w centrum. Utworzę więc świetlice osiedlowe, które będą miejscami międzypokoleniowymi.

Kandydatka wspominała też o konieczności zapewnienia opieki zdrowotnej.

— Dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu funduszy unijnych możemy stworzyć w Ełku programy profilaktyczne ochrony zdrowia. Potrzebujemy również Centrum Rehabilitacji, z którego mogłyby korzystać osoby niepełnosprawne, ale nie tylko. Ełczanie nie powinni wyjeżdżać poza miasto aby skorzystać z usług rehabilitacyjnych, albo musieć się decydować się na opiekę prywatną — powiedziała kandydatka na prezydenta Ełku. — Ważnym elementem jest również ochrona naszego zdrowia psychicznego. Nauczyciele wskazują na potrzebę stworzenia poradni, do której można byłoby kierować dzieci i młodzież potrzebujące konsultacji, rozmowy, terapii. Bezpłatna pomoc psychiatryczna jest również potrzebna osobom borykającym się z problemem bezdomności, uzależnień, depresji.

Anna Wojciechowska w kolejnej części spotkania z mediami zapowiedziała weryfikację sytuacji oświaty i przystosowanie się do potrzeb mieszkańców.

— Chcę aby dzieci uczyły się w odpowiednich warunkach, w szkołach, które nie są przepełnione, są odpowiednio wyposażone i posiadają szafki, dzięki którym nasze dzieci nie będą musiały obciążać swoich pleców dodatkowymi kilogramami. Chcę, żeby dzieci uczyły się w szkołach, do których prowadzą bezpieczne ścieżki. We współpracy z odpowiednimi stowarzyszeniami i specjalistami chciałabym powołać Uniwersytet Dzieci, który zapewni najmłodszym zajęcia pozaszkolne, rozbudzi ich ciekawość i pomoże ukierunkować zainteresowania.

Wojciechowska obiecała stworzyć przestrzeń dla ełckich artystów do wymiany doświadczeń o organizację bezpłatnych zajęć dla początkujących artystów. Mówiła też o programie ułatwiającym dostęp do kultury osobom niepełnosprawnym.

Ważnym punktem w jej konferencji była zapowiedź rozwoju branży turystycznej w mieście. Inwestorzy mogliby liczyć na ulgi podatkowe zachęcające do tworzenia nowej bazy noclegowej i infrastruktury turystycznej. Znów powrócił temat zrobienia z promenady deptaka i zamknięciu jej latem dla ruchu samochodowego. Powrócił też wątek Jeziora Ełckiego.

— Absolutną koniecznością jest oczyszczenie wody w jeziorze i jego rekultywacja, pomocne będą środki z programu Life + oraz programów RPO.. Inwestujmy w ochronę środowiska naturalnego! Po rekultywacji możliwe będzie właściwe zarybienie jeziora co na pewno ucieszy wędkarzy — powiedziała Anna Wojciechowska. Na koniec zapowiedziała natomiast walkę o stworzenie ośrodka egzaminacyjnego dla chcących wyrobić prawo jazdy.

— Ełczanie od lat słyszą o stworzeniu ośrodka egzaminacyjnego dla kandydatów na kierowców w naszym mieście. Czas aby otwarcie tego ośrodka stało się faktem, a nie tylko marzeniem, czy obietnicą bez pokrycia. Młodzi ludzie, aby zdać egzamin na prawo jazdy muszą udać się do Łomży lub Suwałk. Mam nadzieję, że ełczanie już niebawem ten egzamin zdawać będą w swoim rodzinnym mieście.

mroPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (48) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dder #2616888 | 46.151.*.* 5 lis 2018 13:54

  cóż za brak aktywności ,ełczanie nie podzielili poglądów piszących i poparli dobrego gospodarza.Obraziecie się na 73 % wyborców,nikt nie uwierzył w kłamstwa.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ada #2599273 | 83.9.*.* 11 paź 2018 09:40

  Najwspanialsza rzecz, wybory. Wszyscy myśleli że tomcio to taki pobożny taki śliczny jak mu kadzą oddane pracownice taki do tańca i do różańca. Przychodzi jednak kampania a tu kliki np MZK, utajnione plany sprzedania ostatniego dobra jakie mamy PEC i wodociągów. . Kłótnia ze wszystkimi dookoła, np z wójtem. Pobory pracowników urzędu katastrofalne niskie, klakierzy wynagradzani, Bojkot niektórych krytycznych mediów. Kopiowanie programu Wojciechowskiej bo główka samodzielnie nie pracuje. Raptem zaczął calować kobiety w rękę czego nigdy nie robił, Raptem chodzi pieszo do pracy bo opanował go strach że ktoś zapyta o prywatne używanie służbowego samochodu. Swojego jako prezydent nie posiadał. Kiedy to wszystko i wiele innych tu nie ujawnionych spraw ujrzało światło dzienne, mieszkańców ogarnęło przerażenie. Jak to możliwe że dopiero teraz.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Fadr #2599261 | 83.9.*.* 11 paź 2018 09:23

  Jedyne co zrobił Andrukiewicz to urządził kolesi. Starosty Ch. Brat jest prezesem Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Starosta to szef Dobra Wspólnego popieranego przez Pis kolejny koleś z Urzędu Stanu cywilnego jest w Warszawie a stołeczne czeka zarezerwowany dla niego. Żeby go nikt nie zajął zastępczo udziela ślubów sekretarz miasta. Takich kwiatków jest więcej na przykład wśród radnych. Wyborców to denerwuje. Bo prezio nie interesuje się nimi ma ważniejsze sprawy. Np mieszkańcy osiedla Pod Lasem błagają od lat o podłączenie do sieci CO swoich domów prezio się nie zgadza i nawet nie raczy z nimi porozmawiać. Sprzedał dwa przepiękne ostatnie w mieście zielone skwery gdzie odpoczywali emeryci. Kupili je developerzy którzy udzielili mu poparcia czyżby spłata długu? Jakiegokolwiek tematu nie poruszamy wszędzie ełczanie na końcu. Kierowcy dopiero po próbie strajku coś wyhandlowali, salowe w szpitalu maja najniższe w kraju wynagrodzenie, podobnie pielęgniarki. Najcięższy grzech którego preziowi mieszkańcy nie wybaczą to próba sprzedaży jedynych dochodowych spółek PEC i Wodociągów. Pytalismy, Wojciechowską, nigdy do tego nie dopuści. Pora na zmianę dość kłótni w naszym mieście. Prezio nie rozmawia z wójtem od 4 lat. Skandal!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Ewa #2599162 | 5.172.*.* 11 paź 2018 07:21

  Igrzyska-Wybory, wybory i jeszcze raz wybory. Nagle chcą strajkować kierowcy, wszyscy się uaktywniają, pojawiły się dwie konkurentki Andrukiewicza związane z gminą. Jedna tam pracuje, druga startuje z poparciem gowinowców, podobnie jak wójt. Wyborcze cuda, obietnice bez pokrycia jak zwykle. To nic nie da. Andrukiewicz wygra w I turze. Nie z takim poparciem, jak 4 lata temu - ale wygra. Wygra bo Ełczanie go lubią i sznują co zrobił dla Ełku, bo Ełczanie lubią swoje miasto i widzą jak się zmieniło pod jego rządami. Te panie pokażą swoje buzie na bilbordach, a ełczanie pozachwycają się kunsztem fotografów w korzystaniu z Fotoshopa, bo co one robiły przed wyborami? Kto o nich słyszał? Pojawiły się jak królik wyjęty przez magika na spektaklu. Kilku osobom będą bolały palce od hejtowania w internecie. Niech żyje zabawa. Następna za 5 lat.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Barbara.48 #2599068 | 37.47.*.* 10 paź 2018 22:36

   Jak czytam te komentarze i widzę że PO to kłamczuchy ,PIS też niedobry tylko Dobro Wspólne jest super to odnosze wrażenie że to Z Dobra piszą te komentarze .Faktem jest że że rządzi Dobro Wspołne ono ma kasę co widzimy po ilości ulotek , kandydaci Dobra Wspólnego w dużej mierze pracują w urzędzie albo w instytucjach podległych urzędowi i dlatego myślę tak zaciekle sie bronią

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (48)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages