Mazur w końcu się przełamał. Ełczanie rozbijają Ursus Warszawa [VIDEO]

2018-10-15 10:00:00(ost. akt: 2018-10-15 10:38:49)

Autor zdjęcia: Paweł Godlewski/MKS Mazur Ełk

Po siedmiu kolejkach przegranych i remisów, piłkarze MKS-u Mazur Ełk w końcu się przełamali. W sobotę wygrali 4:1 w Warszawie z tamtejszym Ursusem.
Jest drugie zwycięstwo w sezonie! W minioną sobotę 13 października piłkarze ełckiego Mazura pojechali do Warszawy, by tam zmierzyć się z Ursusem. "Traktorki" podobnie jak Mazur nie radzą sobie w sezonie najlepiej, zajmując trzecią lokatę od końca w ligowej tabeli. W sobotę na komplet punktów liczyły obie drużyny, by w końcu móc odbić się od dna tabeli.

Od początku mecz był ciekawy. Akcja za akcję, cios za cios — defensywy obu drużyn miały nogi pełne roboty. Przełamanie przyszło w 39. minucie, kiedy to pięknym wolejem popisał się Maciej Zieniewicz, otwierając wynik dla Mazura. Ełczanie poprawili wynik w 58. minucie po spóźnionej interwencji golkipera gospodarzy. Na pustą bramkę celny strzał oddał Michał Twardowski. Kolejnego gola w 68. minucie strzelił Bartosz Gołaszewski, wykorzystując zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Bramkę honorową w 69. minucie zdobył Patryk Zych. Jednak ich radość nie trwała długo, bo ostateczne wynik na 4:1 dla Mazura zdobył głową po dośrodkowaniu Patryk Woźniak.

MKS Mazur Ełk po sobotnim zwycięstwie wskoczył na przedostatnie miejsce w tabeli, wyprzedzając ŁKS 1926 Łomża. Z kolei w najbliższą sobotę o godzinie 13:00 zapraszamy na ełcki stadion — ełczanie zmierzą się z Unią Skierniewice.