Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Potyczki językowe w SP 3

2018-10-29 20:59:02 (ost. akt: 2018-10-29 20:59:32)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku

Dnia 26 września 2018r. odbyły się potyczki językowe, w których udział wzięli uczniowie klas czwartych. Rozgrywki zostały zorganizowane przez anglistki p. Marzenę Murzyn, p. Annę Karpienia, p. Karolinę Jurczak i p. Iwonę Szczukę w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków.

Czteroosobowe drużyny, reprezentanci klas, zmagały się w różnych konkurencjach, wymagających określonej wiedzy językowej oraz wiedzy ogólnej o państwach europejskich. Uczniowie rywalizowali ze sobą w ośmiu zadaniach, tj. dobieranie państwa do podanej informacji, tłumaczenie słownictwa, nazywanie obrazków, układanie dialogu, zapisywanie wyrazów ze słuchu, uzupełnianie tekstu piosenki, odnajdywanie właściwych przysłów, układanie puzzli obrazkowych. Wszystkie konkurencje były interesujące dla uczniów, którzy w pełnym skupieniu i zaangażowaniu pracowali nad szukaniem właściwych rozwiązań, a tym samym zdobywaniem punktów.

Ponadto nauczycielki zaprezentowały czwartoklasistom gazetkę o Europejskim Dniu Języków , przekazały krótkie informacje o istocie tego święta oraz pytały ich o efekty i techniki uczenia się języków obcych. I tu również uczniowie nie zawiedli, gdyż ich odpowiedzi były nietuzinkowe, ale jak najbardziej satysfakcjonujące.
Z kolei uczniowie klas siódmych, którzy tego dnia przyglądali się zmaganiom swych młodszych kolegów i koleżanek, również mieli okazję do wykorzystania swej wiedzy i umiejętności językowych. Współpracując w grupach tworzyli kolaże z charakterystycznych symboli państw europejskich oraz układali wierszyki - rymowanki o tym, ze warto uczyć się języków obcych. Wszystkie prace były zachwycające. Ukazywały nie tylko talenty naszych uczniów, ale również ich innowacyjne podejście do zadań.

W potyczkach językowych zwycięzcami okazały się klasy 4b, 4c i 4a, które rozwiązywały wszystkie zadania niemal bezbłędnie i tym samy uzyskały najwyższe noty.

Tego dnia wszystkim towarzyszyły przyjazna atmosfera, dobry nastrój i radosna chęć do zabawy językowej, a to jest najlepszym sygnałem do tego, by potyczki językowe wpisały się na stałe w nasz szkolny kalendarz imprez.
W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków dla uczniów z klas IV- VIII odbył się również konkurs pt. „Jak skutecznie uczyć się języków obcych ?”. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i zdolnościami twórczymi o charakterze plastycznym i informatycznym.

M. Murzyn, A. Karpienia, K. Jurczak, I. Szczuka


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp3elk

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages