środa, 8 kwietnia 2020. Imieniny Amadeusza, Cezaryny, Juliany

W niedzielę II tura wyborów w Prostkach i Kalinowie

2018-11-02 10:39:34 (ost. akt: 2018-11-02 10:44:48)
Wybory samorządowe

Wybory samorządowe

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Już w niedzielę do urn pójdą mieszkańcy gmin Prostki i Kalinowo. Tam o fotele wójtów walczą odpowiednio Bożena Bagan i Rafał Wilczewski oraz Andrzej Bezdziecki i Marek Markiewicz. Wyniki poznamy prawdopodobnie już w poniedziałek.

Nie we wszystkich gminach wybory udało się rozstrzygnąć w pierwszej turze. W gminie Kalinowo do drugiej tury przeszedł obecny wójt Andrzej Bezdziecki. Uzyskał on poparcie 1 201 mieszkańców co stanowi 49,12 proc. poparcia. O fotel wójta powalczy z nim Marek Markiewicz. Kandydat ten uzyskał poparcie 674 wyborców (27,57 proc.) Do drugiej tury nie załapała się kandydatka na wójta gminy Kalinowo Mariola Raczyńska.
Bezdziecki

— W wyborach 21 października wybraliśmy Naszych reprezentantów do Rady Gminy Kalinowo. Demokratyczny wybór oznacza, że szacowne grono 15 radnych przez 5 najbliższych lat, będzie pracowało dla dobra mieszkańców. Gratuluję wyboru Wszystkim. To ogromny zaszczyt, ale również wielka odpowiedzialność. Jestem jednak przekonany, że praca w Naszym samorządzie w nadchodzącej kadencji będzie co najmniej tak owocna jak w tej mijającej. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że jeśli znajdę uznanie mieszkańców gminy w 2 turze wyborów, oferuję wiedzę i doświadczenie oraz współpracę ze wszystkimi którym leży na sercu dobro Naszej gminy. Podczas kampanii wyborczej spotykałem się z mieszkańcami Naszej gminy we wszystkich miejscowościach. W niektórych kilkakrotnie. Prezentowałem wraz z kandydatami na radnych program wyborczy dotyczący całej gminy, jak i poszczególnych sołectw — napisał na facebooku po ogłoszeniu wyników I tury Andrzej Bezdziecki.

Patrząc na poparcie w pierwszej turze wydawać by się mogło, że faworytem jest obecny włodarz. Ale w wyborach nie ma ma pewniaków.

— Jestem kandydatem drugiej tury, na wójta gminy Kalinowo z poparciem Komitetu Wyborczego, Pani Marioli Raczyńskiej. Zapraszam do urn.Z góry dziękuję za oddany głos na mnie. Zapewniam o sumiennym pełnieniu funkcji wójta — zachęca na facebooku do udziału w wyborach drugi z kandydatów Marek Markiewicz.

Druga tura czeka również kandydatów na wójta w gminie Prostki. Tam o ten urząd walczyło aż sześciu kandydatów. W pierwszej turze odpadli Mariusz Kurzątkowski, Janusz Supiński, Anna Maj i dotychczasowy wójt Mirosław Orłowski. Do drugiej tury w gminie Prostki przystąpią Rafał Wilczewski i Bożena Bagan. Pierwszy z kandydatów w pierwszej turze uzyskał największe poparcie. Swój głos oddało na niego 1 151 wyborców, co stanowi poparcie rzędu 39,97 proc. Z kolei jego wyborcza rywalka Bożena Bagan otrzymała 512 głosów (17,78 proc.) Warto przypomnieć, że Bożena Bagan piastowała już urząd wójta gminy Prostki w latach 2010-2014.

— Chciałam Wam wszystkim z całego serca podziękować za wsparcie podczas dotychczasowej kampanii. Dziękuję za Waszą cierpliwość, wyrozumiałość i serdeczność. Odwiedziny w Waszych domach utwierdziły mnie ponownie w przekonaniu, że tylko z Wami i dla Was mogę owocnie pracować. Dzięki Wam mogę walczyć dalej i to Wy jesteście moją motywacją, moją inspiracją. To dla Was chcę rozwijać całą naszą Gminę i każdą wieś z osobna. Przecież wiecie, że potrafię — pisze na facebooku Bożena Bagan. — Przede mną II tura wyborów. Nie składam tarczy, jestem pełna wiary, sił i optymizmu, że kolejne lata mojej pracy jako Wójta przyniosą Gminie wszystko to, czego oczekujecie i na co zasługujecie. A zasługujecie na najlepsze. Dlatego zwracam się do Was z gorącą prośbą o zaufanie i wsparcie, kiedy znów niebawem staniecie przy urnach.

O głosy wyborców zabiega również Rafał Wilczewski.

— Drodzy mieszkańcy, chciałem serdecznie podziękować za to, co wydarzyło się 21 października. Dziękuję wszystkim za oddane głosy. Było ich 1 151. Niesamowita przewaga kontrkandydatka 512 głosów — mówi w filmiku opublikowanym na swoim profilu Rafał Wilczewski. — Ale to nie koniec. Przed nami druga tura wyborów. Zachęcam, zapraszam, proszę, żebyście uczestniczyli tego dnia w głosowaniu i pomogli utrzymać ten dobry wynik. Rafał Wilczewski, człowiek młody, doświadczony, zaangażowany w działalność na rzecz gminy, człowiek niezależny, bez układów.

Druga tura wyborów już w niedzielę. Teraz ostatecznie dowiemy się, kto będzie rządził samorządami w powiecie ełckim. Wyniki wyborów powinniśmy poznać już w poniedziałek rano.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Januszprostki #2615553 | 83.9.*.* 2 lis 2018 16:23

    Nie dajmy się wrobić w tego niby młodego. On 3 lata będzie się uczył. A Baganowa wygra i jutro podejmie decyzję. Wie jak to robić ma duża wiedzę samorządową. Koleś się podniecil i lata jak szalony, śpiewać to on umie ale nic więcej. Niechęć go obrażać ale to jedna Reka z tym przegranym.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages