Adrian Krukowski z brązowym medalem w Pucharze Polski Juniorów

2018-11-19 12:00:00(ost. akt: 2018-11-19 12:19:05)
Młody ełcki pięściarz Adrian Krukowski zdobył brąz w Pucharze Polski Juniorów rozgrywanym w miniony weekend w Grudziądzu. Ełczanin wygrał trzy pojedynki.
W miniony weekend w dniach 15-18 listopada w Grudziądzu odbył się turniej finałowy Pucharu Polski w boksie. Startowało około 150 zawodników z terenu całej Polski. Nasze miast reprezentował Adrian Krukowski z MKB „Mazur” Ełk. Adrian walczył w kategorii wagowej 69 kg, w której brało udział najwięcej zawodników, bo aż 19. Młody ełcki pięściarz poradził sobie doskonale, z finału wrócił do domu z brązowym medalem.

W walkach eliminacyjnych pokonał Pawła Obuchowicza z „Zatoki” Braniewo i Roztysława Nadolskiego z „Widzewa” Łódź. W ćwierćfinale Krukowski w dobrym stylu wygrał z Patrykiem Jurkiewiczem ze „Startu” Grudziądz. Przeciwnik zdołał zatrzymać Adrian dopiero w walce półfinałowej. Po bardzo dobrym pojedynku ełczanin przegrał na punkty z aktualnym mistrzem Polski - Michałem Jarlińskim reprezentujacym „Champion” Wołomin. Adrian Krukowski zajął ostatecznie trzecie miejsce. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki otrzymanej dotacji na rozwój sportu z Urzędu Miasta i Powiatu Ełk.