Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Staruszka błąkała się w pidżamie nad rzeką

2018-11-26 10:12:29 (ost. akt: 2018-11-26 10:15:13)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Wrażliwością na los innych wykazała się mieszkanka Ełku, która zainteresowała się staruszką błąkającą się w samej pidżamie ulicami miasta i poinformowała o tym ełckich policjantów. Dzięki temu kobieta wróciła do swoich bliskich.

Wrażliwością na los innych wykazała się mieszkanka Ełk, która w piątek wieczorem (23.11.18) zainteresowała się staruszką błąkającą się w samej pidżamie w rejonie rzeki. Kobieta poinformowała o tym oficera dyżurnego i pilnowała starszej pani do czasu przyjazdu policjantów.

Kobieta była zmarznięta, nie wiedziała gdzie się znajduje ani dokąd zamierzała pójść. Policjanci ustalili, że to 85-letnia, samotnie zamieszkująca ełczanka. Z uwagi na niską temperaturę powietrza oraz opady deszczu policjanci podejrzewali, że kobieta mogła być narażona na wychłodzenie, dlatego też przewieźli ją do szpitala. Na szczęście jej życiu i zdrowiu nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo i po badaniach została zwolniona do domu. Policjanci nie chcieli jednak zostawiać jej samej w miejscu zamieszkania. Udało im się ustalić członków rodziny i przekazali kobietę pod opiekę córki. Okazało się, że 85-latka choruje na Parkinsona i Alzhaimera.

Musimy zdawać sobie sprawę, jak ważna jest profilaktyka zaginięć osób starszych, które chorują na demencję czy cierpią na Alzheimera. Takie osoby często wychodzą noc, gubią się i nie potrafią znaleźć drogi powrotnej do domu. Wiąże się to z wieloma problemami nie tylko dla samej osoby zagubionej, ale także jej rodziny. W takim wypadku ogromna rola spoczywa na bliskich tych osób, aby zapewnić im stałą opiekę. Warto też starszym członkom rodziny wszyć do ubrań informację z imieniem, nazwiskiem i adresem zamieszkania oraz kontaktem do osób najbliższych lub o ile to możliwe wyposażyć jej w telefony komórkowy z GPS, by mieć z nimi kontakt i żeby się nie zgubiły.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Marta #2631844 | 91.238.*.* 26 lis 2018 22:12

  Za głowę się łapię, jak czytam komentarze typu emeryture babki biorą i nie interesuje ich reszta. Sama mam w rodzinie osobę chorą na demencję, to nie jest łatwa sprawa. Opieka społeczna się wypina, domy opieki kosztują straszne pieniądze, rodzina zostaje sama, dzieci takich osób muszą radzić sobie ze wszystkim, zmywać gówno ze ścian, biegać do lekarzy, kąpać, podcierać, zmagać się z agresją chorych. A emerytura takiej osoby starcza na podstawowe leki i opłaty, ewentualnie. Nie polecam być w takiej sytuacji, ale proponuję spróbować spojrzeć na nią szerzej, nie z perspektywy pieniędy. Być może opiekun wyszedł na chwilęi Pani skorzystała z okazji by wyjść? Nie wiemy, a tak łatwo oceniać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xeg #2631379 | 5.173.*.* 26 lis 2018 10:32

  a mówią ze to młodzi są dziwni

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages