Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Aż czterech pijanych kierowców zatrzymanych w poniedziałkowy poranek

2018-11-26 12:38:28 (ost. akt: 2018-11-26 12:42:27)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Walka z nietrzeźwymi kierującymi to niemalże walka z wiatrakami. Praktycznie każdego dnia policjanci zatrzymują kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice swoich aut, pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. Tylko w poniedziałkowy poranek policjanci ełckiej drogówki zatrzymali aż 4 kierowców będących pod wpływem alkoholu.

Walka z nietrzeźwymi kierującymi to niemalże walka z wiatrakami. Praktycznie każdego dnia policjanci zatrzymują kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice swoich aut, pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. Można odnieść wrażenie, że osoby takie zupełnie nie zdają sobie sprawy z zagrożeń jakie niesie za sobą tak nieodpowiedzialne zachowanie. Dlatego też policjanci stale podejmują różnorodne działania, między innymi profilaktyczne, uświadamiające konsekwencje takich zachowań oraz działania zmierzające do eliminowania nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

W poniedziałek we wczesnych godzinach porannych ełcka drogówka przeprowadziła wzmożone działania pn. ”Trzeźwość”, ukierunkowane na ujawnianie kierowców będących pod wpływem alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 360 kierowców. Niestety, w tak krótkim czasie, przez zaledwie cztery godziny policjanci zatrzymali aż czterech kierowców, którzy prowadzili swoje auta będąc pod wpływem alkoholu. To 52-letni mieszkaniec Ełku, który kierował samochodem osobowym marki VW Passat mając ponad promil alkoholu w organizmie. Podobny wynik miał 58-letni kierowca samochodu marki Kia. Natomiast 0,6 promila alkoholu wydmuchał 28-latek, który prowadził opla vectrę. Policjanci ujawnili jeszcze 43-latka, który kierował samochodem osobowym marki Skoda Fabia. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 0,5 promila alkoholu.

Jednoznacznie, takie nieodpowiedzialne zachowanie świadczy o braku wyobraźni oraz o rażącym lekceważeniu przepisów prawa i zagrożeń, jakie stwarzają nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych osób. Co istotne, osoby te jechały do firm i zakładów pracy z myślą o podjęciu pracy.

Przypominamy, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy na okres co najmniej 3 lat oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5.000 zł.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stefan #2632112 | 5.172.*.* 27 lis 2018 12:03

  Powinni zabierać dożywotnio za takie cyrki.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages