Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Sprawy lasu w Ekoludkach

2018-11-26 13:50:16 (ost. akt: 2018-11-26 13:55:05)

Autor zdjęcia: Dorota Marciszewska

Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego każdego dziecka.

Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych przedszkolaków, jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie. Z tego też powodu w Ekoludkach, w grupach trzylatków: „Puchatkach” i „Żabakach” zawitał niezwykły gość. Dzieci odwiedziła Pani Wioleta z Nadleśnictwa Mrozy Wielkie.

W czasie spotkania opowiadała dzieciom o lesie, jego znaczeniu dla środowiska, o tym, że lasy są zielonymi płucami naszej planety. Pani Wioleta uświadomiła przedszkolakom, w jaki sposób ludzie mogą dbać o naturalne leśne środowisko i jak często zapominają o tym poprzez zanieczyszczanie lasów śmieciami i stwarzaniem zagrożeń pożarowych. Opowiadała również o zwierzętach - mieszkańcach lasów, warunkach ich życia, zwyczajach.

Pani Wiolecie serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i mamy nadzieję, że to pierwsze spotkanie zaowocuje kolejnymi odwiedzinami. Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody.

H .Błyszczek D. Marciszewska J. Ryszkiewicz


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages