Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Żołnierze w ,,Ekoludkach”

2018-11-26 13:50:25 (ost. akt: 2018-11-26 14:00:20)

Autor zdjęcia: Magda Kosak

21 października 2018 roku grupę ,,Sówki”z Miejskiego Przedszkola i Żłobka ,,Ekoludki” odwiedził dziadek Hani pan Karol Oleksy, który jest emerytowanym żołnierzem oraz Pani Karolina ciocia obecnie pełniąca służbę wojskową.

W nawiązaniu do 100 rocznicy Święta Niepodległości dziadek Hani przybliżył przedszkolakom takie słowa jak: Patriota, Ojczyzna, Mazurek Dąbrowskiego itp. Rozmowa na temat patriotyzmu to nie jedyny element, który żołnierze przygotowali dla przedszkolaków. Prezentowali mundur galowy, polowy, oraz omówili odznaczenia i symbole narodowe.

Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Podczas swej prezentacji przedstawili codzienne obowiązki żołnierza, a także niebezpieczeństwa z jakimi mogą spotkać się w swojej pracy. Zaproszeni goście zwrócili uwagę, iż dbanie o własne zdrowie i ruch jest bardzo ważne. W wojsku żołnierze codziennie rano biegają, ćwiczą i są zdyscyplinowani . Dlatego też na zakończenie Sówki uczestniczyły w minitreningu musztry i ćwiczeniach .
Bardzo dziękujemy gościom za poświęcony czas i ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu.

Marlena Leyk


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Kosak3

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages