Niedziela, 18 sierpnia 2019. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Nowe rady gmin wybrały przewodniczących. Wkrótce pierwsze sesje

2018-11-29 12:34:45 (ost. akt: 2018-11-29 12:35:17)

Autor zdjęcia: Gmina Prostki

We wszystkich gminach wiejskich powiatu ełckiego już podczas pierwszej sesji udało się wybrać przewodniczących. Ślubowania złożyli też wójtowie.

Za nami pierwsze sesje rad gmin. Zgodnie z procedurą wybrani w wyborach radni otrzymali zaświadczenia Gminnych Komisji Wyborczych potwierdzające mandat, złożyli ślubowanie i wybrali przewodniczących. I tak w gminie Ełk został nim Mirosław Radywoniuk, który pełnił tę funkcję w poprzedniej kadencji. Na wiceprzewodniczących wybrano Elżbietę Lisowską i Dariusza Kordysia.

Na pierwszej sesji ślubowanie złożył także Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski.
– Zamierzam zrealizować wszystkie postulaty, które przedstawiałem w kampanii wyborczej, podobnie jak zrealizowałem wszystkie obietnice z kampanii w 2014 roku – zapowiedział Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk.

W gminie Prostki w tajnym głosowaniu przewodniczącym rady został Henryk Strojecki - jedyny zgłoszony kandydat. Uzyskał poparcie wszystkich 15 radnych. Radni w kolejnych głosowaniach powołali dwóch wiceprzewodniczących - Jolantę Komosińską oraz Wiesława Karwowskiego.

W gminie Prostki, jako jedynej w powiecie ełckim, nastąpiła zmiana na stanowisku wójta. Mirosława Orłowieskiego zastąpił Rafał Wilczewski. Nowy wójt w swoim wystąpieniu podziękował mieszkańcom gminy za zaufanie i wybór. Podkreślił, że bardzo zależy mu na dynamiczniejszym rozwoju gospodarczym gminy, bardzo dobrej współpracy z radą i innymi instytucjami, a jednym z priorytetów będzie poprawa jakości dróg. Złożył również gratulacje nowo wybranym radnym oraz podziękował za dotychczasową pracę ustępującemu wójtowi Mirosławowi Orłowskiemu i radzie poprzedniej kadencji. Z kolei dotychczasowy włodarz przekazał na ręce Rafała Wilczewskiego bardzo obszerny „Raport o stanie gminy Prostki”, uchwalony budżet oraz życzenia pomyślności w realizacji planów i zamierzeń dla dobra mieszkańców gminy.

W gminie Kalinowo wójtem pozostał Andrzej Bezdziecki. W tej kadencji funkcję przewodniczącego rady gminy Kalinowo sprawował będzie Mieczysław Głębocki, a funkcję wiceprzewodniczącego Iwona Michniewicz.

Z kolei w Starych Juchach gminą będzie rządziła Ewa Jurkowska-Kawałko. Natomiast przewodniczącym rady został wybrany Robert Andrzej Kozłowski.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages