Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

W połowie grudnia święto kickboxingu

2018-12-04 10:00:00 (ost. akt: 2018-12-04 10:31:02)
Katarzyna Sztramko: Gala DSF Eliminator jest uwieńczeniem wszystkich edycji ligi, bo właśnie na niej wystąpi ta część zawodników, która dała się poznać podczas startów u nas

Katarzyna Sztramko: Gala DSF Eliminator jest uwieńczeniem wszystkich edycji ligi, bo właśnie na niej wystąpi ta część zawodników, która dała się poznać podczas startów u nas

Szkoła Walki Thor po raz czwarty organizuje Ełcką Ligę Kickboxingu, tym razem 15 grudnia. Tego samego dnia odbędzie się gala DSF Eliminator, czyli turniej już w pełni profesjonalny. Fani sportów walki nie będą się nudzić!

Już po raz czwarty w tym roku kickbokserzy spotkają się na Ełckiej Lidze Kickboxingu organizowanej przez lokalną Szkołę Walki Thor. Czwarta, ostatnia edycja ligi w tym roku to swoiste ukoronowanie całego sezonu. Inicjatywa okazała się być dokładnie tym, czego brakowało kickbokserom z całego regionu.

— Fakt, że w naszej lidze startują osoby z całej Polski świadczy o tym, że jest to potrzebne, zwłaszcza zawodnikom rozpoczynającym karierę. Ligę wystartowaliśmy właśnie głównie ze względu na fajterów marzących o karierze zawodowej. W Ełckiej Lidze Kickboxingu mogą się przekonać, czy to droga dla nich. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania, dlatego z całą pewnością będziemy w przyszłym roku ligę kontynuować — mówi Katarzyna Sztramko ze Szkoły Walki Thor.

Na ostatniej w tym roku lidze zawodnicy spotkają się w sobotę 15 grudnia na Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR na os. Jeziorna. Sobota będzie prawdziwym świętem K1. Tuż po lidze, odbędzie się bowiem w tym samym miejscu gala DSF Eliminator. Eliminator to turniej rozgrywany w jednej kategorii wagowej, pomiędzy czterema zawodnikami w ciągu jednego wieczoru. Zawodnicy są zestawiani na podstawie tzw. „drabinki”, jeżeli wygrywają walkę to przechodzą do następnej, aż do finału. Ci którzy wygrywają, toczą dwie walki podczas jednego wieczoru. Są to walki zawodowe, czyli bez ochraniaczy i na dystansie 3 rundy po 3 minuty.

— Naprawdę trzeba być twardym, żeby to wygrać. Dzięki hojności organizacji DSF Kickboxing Challenge, zwycięzca eliminatora podpisze kontrakt na walkę. Organizacja DSF jest największą organizacją kickboxingu w Polsce dającą zawodnikom ogromne możliwości rozwoju — mówi Katarzyna Sztramko.

Dlaczego wszystko zadzieje się jednego dnia? Bo, jak przekonuje organizatorka turnieju, jedna gala wynika z drugiej.

— Ełcka Liga Kickboxingu to projekt, który umożliwia zawodnikom zbieranie doświadczenia na ringu, jednocześnie będąc pomostem do dalszej kariery. Gala DSF Eliminator jest uwieńczeniem wszystkich edycji ligi, bo właśnie na niej wystąpi ta część zawodników, która dała się poznać podczas startów w naszej lidze.

W sobotę 15 grudnia możemy spodziewać się walk 14 doświadczonych amatorsko i profesjonalnie zawodników. Wśród nich nie zabraknie też czołówki polskiego kickboxingu. Do Ełku przyjadą zawodnicy z Warszawy, Sandomierza, Bełchatowa, Olsztyna, Płocka, Radzymina, Lublina, Białegostoku i kilku mniejszych miast.

Ełcka Liga Kickboxingu rozpocznie się o godzinie 9:00. Natomiast o 18:00 zaczniemy Galę DSF Eliminator. Patronem medialnym obu wydarzeń są "Rozmaitości Ełckie".

mro

Zawodnicy:

Bartosz Dołbień — Członek kadry narodowej, trzykrotny zwycięzca Pucharu Świata, dwukrotny Mistrz Polski, brązowy medalista Mistrzostw Świata, dwukrotny srebrny medal w Pucharze Europy

Daniel Kolasiński — trzykrotny mistrz Polski, Palestra Warszawa Team
Sebastian Dziama — posiadacz pasa mistrza Polski ISKA, zwycięzca Pucharu Polski, srebrny medalista mistrzostw Służb Mundurowych, Oriental Rules i Akademickich Mistrzostw Polski

Michał Benben — ponad 80 walk, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, zwycięzca Pucharu Polski

Paweł Szostak, Bartłomiej Witkowski, Marek Milewski — zawodnicy Academia Gorila Olsztyn, styl przewodni Muay Thai

Bartosz Guz — zawodnik Fight Gym Lublin, doświadczony amatorsko zawodnik, zaczynający swoją karierę zawodową

Kacper i Michał Walczak — zawodnicy Waleczna Lubelszczyzna, debiutujący na ringach zawodowych

Kamila Gołębiewska i Paulina Ilnicka – zderzenie kickboxingu z muay tai, doświadczone amatorsko zawodniczki

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages