Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Rodziny mogą na nich liczyć

2018-12-12 10:00:00 (ost. akt: 2018-12-12 11:00:42)

W weekend odbył się piąty ełcki finał Szlachetnej Paczki. Wolontariusze zorganizowali pomoc ponad 20 rodzinom z powiatu. A ełczanie, w tym lokalni przedsiębiorcy, tacy jak Wiesław Mieczkowski z SERWISTAL, znów spisali się na medal.

Za nami piąta edycja ełckiej Szlachetnej Paczki. To projekt ogólnopolski, który ma na celu pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Ważne jest, że ideą Szlachetnej Paczki jest coś, co wolontariusze nazywają mądrą pomocą. Czyli taką, która da impuls do zmian w życiu. To nie tylko wsparcie rzeczowe, to także pomoc niematerialna, taka jak wsparcie w poszukiwaniu pracy czy szukaniu pomocy w trudnych sytuacjach życiowych.

Wielki finał Szlachetnej Paczki odbył się w miniony weekend. Bazą w tym roku był Park Naukowo-Technologiczny w Ełku. To tam w sobotę i niedzielę spotykali się wolontariusze i darczyńcy, by następne udać się do ponad 20 obdarowanych w tym roku rodzin.

— Atmosfera mimo pogody jest bardzo gorąca. W tym roku po raz kolejny przekonałam się, że Szlachetna Paczka to bardzo potrzebna akcja. To uczucie, kiedy możemy rodzinie przekazać przygotowane przez darczyńców paczki, jest po prostu niesamowite. Bardzo wszystkim pomagającym dziękuję. W tym roku ełczanie spisali się na medal — powiedziała po akcji Dorota Ramotowska, koordynator regionalny Szlachetnej Paczki.

Pomagali zwykli ełczanie, ale największą pomocą byli w tym roku lokalni przedsiębiorcy. Jednym z darczyńców, była firma SERWISTAL, która do akcji przyłączyła się drugi rok z rzędu i po raz drugi bardzo aktywnie i rzetelnie. SERWISTAL nie tylko przygotowuje paczki, ale i zapewnia własny transport i osobiście pomaga przy ich rozwożeniu. Firma jest bardzo mocno zaangażowana w akcję, w zeszłym roku została również Inwestorem Społecznym Szlachetnej Paczki w Ełku.

— W ubiegłym roku zdecydowaliśmy się przygotować paczki dziesięciu rodzinom, w tym roku z racji tego, że zgłoszonych rodzin z naszego rejonu było mniej, obdarowaliśmy ich pięć. Wybraliśmy rodziny, których potrzeby są naprawdę duże. Jeśli mamy takie możliwości, to nie widzę powodu, żeby nie pomagać — mówi Wiesław Mieczkowski, prezes firmy SERWISTAL. — Bierzemy udział w wielu charytatywnych akcjach, ale Szlachetna Paczka jest moim zdaniem wyjątkowa. To mądra, skonkretyzowana pomoc, ogromną pracę wykonują wolontariusze przy precyzowaniu potrzeb rodzin tak, by te mogły stanąć na nogi. Wielką wartością Szlachetnej Paczki jest moim zdaniem też to, że pomagamy lokalnie i dokładnie widzimy, jakie ta pomoc przynosi skutki. Tutaj pracujemy, tutaj żyjemy i przede wszystkim chcemy, żeby w regionie ełckim żyło się dobrze.

O zaangażowaniu SERWISTAL-u w Szlachetną Paczkę mówi fakt, że nad przedsięwzięciem pracują niemal wszyscy pracownicy.

— Mamy pięć rodzin, każdy z naszych działów odpowiada za to aby wybrane rodziny otrzymały wszystkie potrzebne rzeczy. W ten sposób angażują się niemal wszyscy. Nie ma oczywiście wydawania żadnych poleceń. Pracownicy sami chętnie angażują się w akcję i podchodzą do Szlachetnej Paczki bardzo poważnie. Jestem z nich z tego powodu bardzo dumny — dodaje Wiesław Mieczkowski. — Jestem zdania, że udział w charytatywnych akcjach jest formą społecznej odpowiedzialności lokalnych przedsiębiorców. Stąd nasza aktywność i zaangażowanie w akcje, takie jak Szlachetna Paczka, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, ale też mniejsze inicjatywy, jak choćby imprezy sportowe czy pomoc doraźna rodzinom w trudnych sytuacjach, choćby po pożarach. Zawsze powtarzam, że przedsiębiorcy powinni żyć w symbiozie ze społeczeństwem. W końcu nie tylko tu pracujemy, ale i przecież żyjemy.

mro

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Artur #2643311 | 188.146.*.* 14 gru 2018 06:58

  Pan Wiesław fantastyczny człowiek, życzliwy, serdeczny z każdym rozmawia. Gdyby takich ludzi jak on byłoby więcej świat byłby lepszy. Największa radość sprawia dzielenie się z innymi. Życzymy dużo zdrowi oraz Wesołych Świąt

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pracownik2 #2642785 | 217.97.*.* 13 gru 2018 11:31

  Dostałem talon. Czy Ty aby na pewno jesteś pracownikiem firmy czy tylko zamęt siejesz jak typowy hejter?

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Pracownik #2642694 | 81.190.*.* 13 gru 2018 09:01

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Tak się angażują w pomoc biednym rodzinom a swoim pracownikom często w gorszej sytuacji materialnej żadnej pomocy na święta - nawet żadnego bonu do sklepów .. oby na pokaz wszystko. Taka firma!

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages