Sobota, 22 lutego 2020. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

"Z tymi pożarami to przesada". Rozmawiamy z nowym wiceprezydentem miasta

2018-12-20 11:00:00 (ost. akt: 2018-12-20 11:29:47)

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Mirosław Hołubowicz w tym tygodniu objął stanowisko zastępcy prezydenta Ełku. Wcześniej przed ponad 30 lat służył w straży pożarnej. Z nowym wiceprezydentem miasta rozmawiamy o jego zadaniach i planach na najbliższy czas.

— Na naszej stronie internetowej pojawił się komentarz, że będzie pan gasił „pożary w ełckim samorządzie”.

— Z tymi pożarami to przesada. Zapoznanie z funkcjonowaniem urzędu i podległych jednostek na pewno zajmie mi jeszcze trochę czasu, ale staram się jak najszybciej poznać wszystkie zagadnienia należące do zakresu moich obowiązków. Jestem już po pierwszych spotkaniach. Pierwszego dnia mojej pracy (w poniedziałek - red.) odbyła się narada z naczelnikami wydziałów, szefami jednostek i miejskich spółek pod przewodnictwem Prezydenta T. Andrukiewicza, w której uczestniczyłem. Następnie spotkałem się z przedstawicielami kilku spółek miejskich. Przede mną jeszcze wiele spotkań i rozmów, powiedzmy, zapoznawczych.

— Na razie o pańskich obowiązkach wiemy tyle, że będzie pan zajmował się sprawami mienia komunalnego, inwestycji i bezpieczeństwa. Pod tymi hasłami kryje się bardzo szeroki zakres tematów.

— To prawda. Z samorządem miejskim współpracowałem przez wiele lat i wiem, że kadra ełckiego urzędu miasta jest bardzo dobrze merytorycznie przygotowana, a wypracowane standardy i mechanizmy działania umożliwiają sprawne funkcjonowanie.

— Trudno się panu przestawić z pracy w mundurze na działanie w samorządzie?

— Nie zdążyłem się jeszcze wdrożyć aż tak, by odpowiedzieć na to pytanie. Mam nadzieję, że nie będzie to dla mnie problemem. W obu przypadkach jest to działanie dla ludzi i reagowanie na ich potrzeby.

— Odpowiedzialność za pracę ratusza wiąże się z ogromną presją. Krytyka właściwie nie ustaje. Nie ma pan obaw?

— Oczywiście, że mam. Krytyka jest ważna, ale ta zasłużona i konstruktywna. Pomaga wyciągać wnioski i poprawiać to, co wymaga korekty. Tym niemniej najważniejsze jest, by błędów było jak najmniej.

— Czy któryś z problemów miasta leży panu szczególnie na sercu?

— Jak każdy samorząd nasze miasto ma wiele problemów o różnej wadze. Każdy z nich należy traktować z należytą uwagą i zrozumieniem. Trudno jest stopniować ich ważność, bo z punktu widzenia mieszkańców wszystkie są ważne, czy to sprawy społeczne, komunikacyjne czy infrastrukturalne. Codzienna praca w samorządzie to codzienne mierzenie się z wieloma problemami, mniejszymi i większymi.

— Czuje się pan bardziej politykiem, czy „załatwiaczem" spraw?

— Zdecydowanie to drugie. Całe swoje zawodowe życie starałem się być apolityczny i trzymać się od polityki tak daleko, jak tylko to możliwe. Oczywiście jak każdy człowiek mam swoje poglądy i przekonania. Natomiast jestem zdania, że nie powinno się mieszać polityki ze sprawami dotyczącymi funkcjonowania samorządu i lokalnej społeczności.

mro
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Żorż Ponimirski #2648158 | 78.8.*.* 21 gru 2018 18:50

  @Wacek- jesteś czepliwy , w tym mieście nie ma żadnych problemów , tylko same sukcesy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Wacław #2647506 | 176.221.*.* 20 gru 2018 14:41

  O czym ten wywiad? Nic się z niego nie dowiedziałem. Same ogólniki i gładkie słówka. Nie wie czym będzie się zajmował, jakie są problemy... Mistrzostwo - " Jak każdy samorząd nasze miasto ma wiele problemów o różnej wadze. Każdy z nich należy traktować z należytą uwagą i zrozumieniem. Trudno jest stopniować ich ważność, bo z punktu widzenia mieszkańców wszystkie są ważne, czy to sprawy społeczne, komunikacyjne czy infrastrukturalne. Codzienna praca w samorządzie to codzienne mierzenie się z wieloma problemami, mniejszymi i większymi. "

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. X #2647489 | 89.228.*.* 20 gru 2018 14:06

  Z całym szacunkiem Panie Hołubowicz co do merytoryczności co niektórych pracowników bym polemizował. Widać to na Naszych ulicach jak są zmodernizowane z głową !

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages